YouTube Videoları Nasıl Hazırlanır – Video Hazırlama Rehberi

YouTube’da video paylaşmayı isteyip, nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmediğiniz oldu mu hiç? Bu eğitim, bir videoyu nasıl oluşturacağınız ve Youtube’da nasıl paylaşacağınız konusunda sizi bilgilendirecektir.YouTube Videoları Nasıl Hazırlanır  Bakalım.

YouTube Videoları Nasıl Hazırlanır

YouTube Videoları Nasıl Hazırlanır Talimatlar

İçindekiler

YouTube.com adresini ziyaret ederek websitesine kaydolarak bir Youtube hesabı oluşturun. Hesabınız olmadan birçok videoyu görüntüleyebilseniz de, video indirmek için bir hesaba ihtiyacınız olacak.
Videonuzu filme çekmek için bir web kamerası ya da video kamera kullanın. Ne çektiğinize bağlı olarak, film on dakikadan uzun olmamalıdır. Unutmayın, kamera ne kadar ucuz olursa videonun kalitesi de o kadar düşük olur.
Windows Live Movie Maker uygulamasını başlatın. Eğer bu uygulama bilgisayarınıza yoksa Windows Live web sitesinden (explore.live.com/windows-live-movie-maker) indirin. Üst sol köşedeki “Movie Maker” ikonuna tıklayın ve açılır menü “New Project”i seçin. Videonuzu Windows Movie Maker’a transfer etmek için “Add videos and photos”a tıklayın. Eğer web kameranız bilgisayarınıza entegreyse, video dosyası ortak klasörde olabilir. Hem ortak klasörü hem de video klasörünü kontrol ettiğinizden emin olun.
Ekranın üst kısmındaki ilk kutuya vidonuzun resmini sürükleyin. “Video Tools” bölümündeki “Animations” sekmesine tıklayarak geçiş efektleri ekleyin.
Story board’a ve “Add Music”e tıklayarak müzik ekleyin. İstediğiniz bir audioyu aktarın ve zaman çizelgesinde istediğiniz konuma sürükleyin. Audio oynatmayı taşımak için sadece dosyayı sürükleyin.
Azaltmak ya da kapatmak için Audio dosyasına sağ tıklayın.  Ayrıca audio seviyesini ve sesini de ayarlayabilirsiniz.
Sorun olmadığından emin olmak için videonuzu önizleyin. Bittiğinde “Movie Maker” ikonuna tıklayın ve “Publish movie”yi seçin. Ardından YouTube ikonunu seçin.  Filminizin çözünürlüğünü seçin. Windows Live hesabınıza giriş yapın. Eğer Windows Live hesabınız yoksa “Kaydol” linkine tıklayın. Ardından YouTube hesabınıza giriş yapın ve My Account’a tıklayın. Yeni sekmeye tıklayın ve “Video upload”u belirleyin. Videonuza taratın ve “Upload video”ya tıklayın. Videonun uzunluğuna göre, indirmek beş ila on dakika ve videonun işlenmesi de bir saat kadar sürebilir.
İşlendikten sonra videonuzu görüntüleyin. Daha da hit olması için ilgili etiketler ve anahtar kelimeler ekleyin. Başlığın ve açıklamanın anahtar kelimelerinizde yer aldığından emin olun. Kullanıcılara abone olun ve onları arkadaş olarak ekleyin. Video kanalınızın dikkat çekmesi için videolara yorum yapmak mükemmel bir yoldur.
İpuçları ve Uyarılar

En iyi kamera, en iyi sonucu sağlayacaktır.
Videonuzun ağ trafiğini arttırmak için periyodik olarak etiketlerinizi değiştirin.
YouTube’un koşullarını okuduğunuzdan emin olun. Kullanıcı sözleşmesini ihlal edecek herhangi bir video, reddedilmeye neden olacaktır.

İpuçları ve Uyarılar

En iyi kamera, en iyi sonucu sağlayacaktır.
Videonuzun ağ trafiğini arttırmak için periyodik olarak etiketlerinizi değiştirin.
YouTube’un koşullarını okuduğunuzdan emin olun. Kullanıcı sözleşmesini ihlal edecek herhangi bir video, reddedilmeye neden olacaktır.

YouTube Videoları Nasıl Hazırlanır Öğrenmiş Olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir