Yavuz Sondaj Gemisi Hakkında Herşey

Şu günlerde sıcak gündemlerin başında Türkiye tarafından Akdenize gönderilen 2 sondaj gemisi olan Yavuz ve Fatih yer alıyor. Peki Yavuz Sondaj gemisi nerede imal edildi, önceki adı nedir? özellikleri nelerdir ? merak ediyor musunz.

Yavuz sondaj gemisinin önceki adı, Deepsea Metro I. Odfjell Drilling firması için Güney Kore’nin Ulsan bölgesinde Ulsan Tersanesi’nde 2011 yılında üretilmiştir. 2018 yılına kadar Odfjell Drilling firması için petrol sondajı faliyetinde bulunan gemi Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ve yine aynı firmanın yani Odfjell Drilling’in iştiraki olan Golden Close Maritime Corp. ortaklığında Türkiye karasularında sondaj faliyetlerini yürütmektedir.

Yavuz’un önceki Hali Deepsea Metro I

Teknik özelliklerine değinecek olursak, 51283 Groston ağırlığında olan Yavuz Sondaj Gemisi 22.919 m uzunluğunda ve 36 metre genişliğindedir. Geminin maksimum hızı 86 kn olmakla birlikte silahsız ve tamamen ticari amaçla üretilmiştir.

Gözden Geçir...

Diyetlerde kilo vermek için en iyi 11 meyve

Her bireyin kişisel özellikleri farklı olduğundan dolayı her diyet kişide farklı sonuçlar doğuracaktır. Diyetlerde kilo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir