Windows 7 En iyi Performansa Ayarlama

Windows 7, görsellik açısından hoş olan bir işletim sistemidir. Microsoft, ağır işlerde kullanılan bilgisayarlara Windows’un çeşitlerini çoğaltsa da ek olarak bazı özellikleri de eklemiş durumda. Windows 7’nin görselliği istemeyen kullanıcılar için görsellikten çalınan rami geri veriyor.

Bilgisayarınızda Photoshop yada Render işlemi gerçekleştiriyorsanız sağlam performans almanız için bu işlem tavsiye edilir. Yukarı kısımda da belirttiğimiz gibi işletim sisteminin görselliğini düşürür ve Windows Klasik olarak nitelendirilen tema ile karşılaşırsınız. Fakat bütün işlemler yine Windows 7’nin olanaklarıyla gerçekleşir.

1# İlk olarak Bilgisayar Simgesine Sağ tıklayın ve özellikleri seçin.

2# Açılan kısımda Gelişmiş Sistem Ayarları bölümüne tıklayın.

[reklam] 3# Yeni açılan bölümde Gelişmiş sekmesine tıklıyoruz, daha sonra Performans kısmının sağındaki Ayarlar… simgesine tıklıyoruz.

4# En iyi Performans için ayarlayı seçip Uygulaya basıyoruz. Lütfen bekleyiniz… mesajı ile karşılaşıyor ve bir süre bekledikten sonra Windows 7‘yi klasik olarak kullanmaya başlıyoruz. Böylece görsel anlamda sistemi kasan Windows 7 özellikleri ortadan kalkmış oluyor.

[oneri]

Ayrıca Masaüstü arkaplanı kaldırıp sade bir renk belirterek sistemin hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir