Vintage Ürünler ile Para Kazanmak

Burada daha önce eşine benzerine rastlamayacağınız bir iş fikri sunmak istedik. Vintage ürünler bularak bunu internet ortamından yada açık arttırmalar ile satabileceğinizi biliyor muydunuz ? Öyleki eski bir dönemden kalma ürünler artık yeni modern evleri süslemede çok fazla tercih ediliyor. Vintage eskiden kalma ürünlerin onarılıp yenilenip tekrar satılması anlamına geliyor.

Anadolu bir kültür denizi. Birçok farklı ve etnik yapıya ev sahipliği yapan topraklarımızda geçmişten kalan birçok ürün bugün ahırlarda çürümeye bırakılmış durumda. Köyünüz veya çevre köylere giderek el emeği göz nuru eşyaları değerinde satın alıp onarıp üzerine kar koyarak satabilirsiniz. Örneğin eski at nalları uğur olarak adlandırılır ve köy yerinde bu nallara ulaşmak çok kolaydır. Her gittiğiniz köyde birkaç tane alabilirsiniz.

Aldığınız bu nalları internet üzerinden ulaşamayacak insanlara pazarlayarak gelir elde edebilirsiniz. Yada güğüm, bakır çaydanlık gibi ürünler yine evlerde süs eşyası olarak kullanılabilecek ve çok uygun fiyatlara temin edebileceğiniz diğer ürünler. Dedenizden kalma el feneri, traş takımı, düdük, kol düğmeleri, saatler, 1950’li yıllara ait kurmalı duvar saatleri, eski kapı anahtarları gibi birçok ürünü değerlendirebilirsiniz.

Birçok kişi bu ürünlerden kurtulmayı düşünürken siz bu ürünlere sahip olmak isteyenlerle aracılık edeceksiniz. Vintage ürünler arasında en çok para kazandıran ise mobilyalardır, eski koltuklar, sandalyaler, masalar, dolaplar, Şifonyer, komodin gibi ürünler yenilenerek çok yüksek kar ile satılmaya uygun hale gelmektedir.

Gözden Geçir...

2021’de en çok satan oyunlar: İşte ilk 10!

Pandemi nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde, her yaştan insan vakit geçirmek için bilgisayar oyunları oynuyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir