Telefon Tamiri Yaparak Para Kazanmak

Çoğumuz asgari ücretle geçinmeye çalışan bireylerdeniz. Örneğin bizde normal hayatta bir iş yerinde ücret karşılığında çalışıyor, boş vakitlerimizde bu site üzerinden yazılar paylaşarak, reklam geliri elde ediyor ve ek iş yapmış oluyoruz.

Burada da bu ek iş türlerinden bahsederek sizlere fikir vermeyi amaçlıyoruz. Telefon tamiri, kelime olarak zor gibi gözüksede el becerisi olan kardeşlerimizin zorlanmadan öğreneceği bir iş. Zaten birçok video sizin bu öğrenme arzunuzu destekleyecek, kısa sürede telefon tamiratı gerçekleştirebileceksiniz.

İlk olarak arızalı telefonları elde etmeli, bu telefonların arızalı parçalarını çevrenizdeki telefonculardan ya da internet sitelerinden temin ederek arızalı parça yerine yeni parçayı takıp tamiratı bitirebilirsiniz. Örneğin en çok arızalanan telefon parçası hiç kuşkusuz ekranlardır. Akıllı telefonlar elimizden saniyelik kayması sonucu yere düştüğünde çoğu zaman kasa ve ekranı patlayabiliyor.

[reklam]

En ucuz ekran fiyatlarını araştırıp ona göre bir model telefon elde edip birkaç kez ekran takmayı başarırsanız bundan sonraki telefonların ekranlarını kolayca değiştirebilirsiniz. Neden en ucuz ekranı tercih etmeniz gerektiğini şöyle aktaralım, telefon ekranlarının yedek parçaları da pahalı bir materyaldir. Yani 400 liralık bir ekranda bu işi öğrenmek yerine alt model telefonların 40 liralık ekranlarında yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

En çok arızalanan telefon parçaları ise, telefon ekranı, batarya, şarj girişi, mikrofon, şebeke problemi ve kamera. Bu konuların herhangi birinde veya birkaçında kendinizi geliştirirseniz iyi para kazanabilirsiniz. Ekranı kırılmış bir telefonu internetten yada çevrenizden uygun fiyata alarak, ona ekran takıp satarsanız ortalama telefon başıan 300-400 TL kazanabilirsiniz.

Gözden Geçir...

Menopoz Nedir

Menopoz Nedir? Belirtileri Tedavisi ve 5 Teşhis Önerisi?

Menopoz nedir! Hakkında çok şey söyleniyor, ancak herkes bunun ne olduğunu ve kadınlar için ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir