Çarşamba , Haziran 16 2021
Steam Oyunları Nasıl İade Edilir ?

Steam Oyunları Nasıl İade Edilir ?

Birçok oyuncunun kullandığı Steam platformundan oyun ve oyunlar satın alıyoruz. Bazı oyunları bilgisayarımızın sistemi kaldırmıyor veya çok zorlanıyor. Bu nedenle bu oyunları geri iade edebiliriz. Yada oyunu satın aldık denedik ve hoşumuza gitmedi. Boşuna paranız gitmesin geri verin gitsin.

Şartlar : Öncelikle iade için şartlar şöyle satın aldığınız süreden iade süresine kadar maksimum 14 gün geçebilir. Yani 15 gün önce satın aldığınız bir ürünü iade edemezsiniz. Diğer şartı ise satın alınan ürünü 2 saatten az oynamış olmanız.

İlk olarak Steam iadeleri sayfasına giriyoruz.

Açılan sayfada Steam kullanıcı adımızı ve şifremizi yazıyoruz. Ardından Oturum Açın’a tıklıyoruz.

Açılan bölümde Oyunlar, Yazılım, vs. yazan kısma tıklıyoruz.

Elimizdeki oyunların listesi çıkıyor burada iade etmek istediğimiz oyuna tıklıyoruz. Ben Space Engineers’i iade edeceğim.

Resime tıklayıp büyük boyda görüntüleyebilirsiniz. Umduğum gibi değil’e tıklıyoruz.

İade talebinde bulunmak istiyorum’a tıklayın.

Resime tıklayıp büyük boyda görüntüleyebilirsiniz. İade için talep oluşturacağız. Steam cüzdanıma iade et kısmına tıklayıp dilerseniz kredi kartınıza veya ödemeyi nasıl yaptıysanız o şekilde iade alabilirsiniz. Sebep kısmına iade sebebinizi belirtin. Notlar kısmına da sebebinizle uyumlu bir gerekçe yazın. Ardından Talebi gönder’e tıklayın.

İade talebiniz Steam’e iletilecek. 24 Saat içerisinde iade işlemi tamamlanmış olacak. Fakat parayı size göndermeleri olası bir kredi kartı ile ödeme durumunda iptal edilmesi ve Valve’nin madur olmaması için birkaç gün gecikecek. Steam cüzdana çektiğiniz iade paraları steam hesabınızda iade sonrası gözükecek fakat bekleyen bakiye olarak kullanılamayacaktır. Faydalı olduysa ne mutlu bize daha fazla resimli anlatım için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Gözden Geçir...

Menopoz Nedir

Menopoz Nedir? Belirtileri Tedavisi ve 5 Teşhis Önerisi?

Menopoz nedir! Hakkında çok şey söyleniyor, ancak herkes bunun ne olduğunu ve kadınlar için ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir