Sararan Dişler için Doğal Beyazlatma Yöntemleri

Diş sağlığı insan hayatında oldukça önemli. İlerleyen yaşlarda diş kayıplarını önlemek ve sağlıklı bir ağız için dişlerimize bakmamız gerektiğinin farkında ve bilincinde olmalıyız. Diş bakımının en kolay ve zahmetsiz yöntemi fırçalamaktır.

Eğer dişlerinizi düzenli olarak fırçalarsanız, gün içinde dişlerinizi sarartan birçok yiyecek ve içeceğin bıraktığı izleri kolayca silebilir ayrıca dişlerinizin etrafında kalan yemek artıklarını da ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer fırçalamazsanız dişleriniz sararmakla kalmaz, bir süre sonra çürümeye başlar. Dahası diş etleriniz çekilir, dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

  1. Karbonat ve limon karıştırıp diş fırçasıyla dişlerinize uyguladığınızda dişleriniz beyazlıyacaktır. Bu işlemi haftada 1-2 defa uygulamanız gerekir. Bir kaşık karbonatın içine limon suyu ilave ederek, köpürünceye kadar karıştırıp ardından dişinize uygulayabilirsiniz.
  2. Diş fırçanızı ıslattıktan sonra yemeklerde kullandığımız tuza batırıp dişlerinize uygularsanız dişlerinizde bir miktar beyazlama hissedeceksiniz. Ayrıca tuz, antibakteriyel bir madde olduğundan dolayı ağzınızın içindeki zararlı bakterilerden de kurtulmuş olacaksınız.
  3. Karbonat, tuz ve sirkeden birer kaşık alıp bir kabın içerisinde karıştırın, ardından bu karışımı diş fırçanızla dişlerinize uygulayın, beyazlatmakla kalmayıp ağzınızın içindeki yaralara ve bakteri oluşumuna oldukça fayda sağlayacaktır.
  4. Mevsimide bir taze çileği ezerek püre haline getirip, ardından diş fırçasıyla dişinize uygulayın. Bu dişinizin etrafında plak oluşmasını engelleyecek hemde beyazlatmaya yardımcı olacaktır.
  5. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğu ile dişlerinizi ovalayıp, ardından temiz fırçayla dişlerinizdeki muzları temizleyin. Muz kabuğu yine dişlerin beyazlatılmasında oldukça faydalıdır.
  6. Çay, kahve, sigara üçlüsü dişlerinizin renginin bozulmasına en çok zarar veren içeceklerdir. Bu içeceklerden uzak durarak dişlerinizin doğal renginde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki maddeler doğal asit içeren maddelerdir. Bu asitler, diş minerallerinde çizilmeye neden olabileceği gibi faydadan çok zararda verebilir. Bu nedenle kullanırken mutlaka bir diş hekimine danışmanızda yarar var.

Gözden Geçir...

IP TV Nedir? IP TV Nasıl Kullanılır ?(VaavTV)

Birçoğumuz televizyon kullanmanın internetten bir şeyler izlediğimizdeki gibi rahat, birden fazla seçenekli ve daha keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir