Saç Dökülmesine İyi Gelen Doğal Kürler

Saçlarımız yaş aldıkça bazı nedenlere bağlı olarak dökülür. En belirgin nedenlerin başında kalıtımsal ve aileden gelen özellikler yer alsa da saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri aşırı stres ve iş yüküdür. Ayrıca bu bazı bireylerde saçların ve saklların beyazlamasına da neden olabilir.

Saç dökülmesinin nedenini bulup o nedeni çözüme ulaştırırsanız saçlarınız sizi daha uzun süre yalnız bırakmaz.

Saçım Neden Dökülüyor ?

Stresli bir iş hayatı, ailevi ve maddi sıkıntılar, çözüleyecek rahatsızlıklarınız varsa saçlarınızın dökülmesi gayet doğal. Yada herşey günlük gülistanlıkken saçlarınızı kaybediyorsanız yeteri miktarda keratin aldığınızdan emin olmalısınız.

Keratin Nedir ?

Deri üstü oluşumları besleyen proteindir. Lahana, brokoli, soğan, pırasa ve sarımsak gibi besinlerde bolca keratin bulunmaktadır. Bu besinleri öğünlerinize eklemeniz halinde tırnaklarınız ve saçlarınız daha gür ve parlak olacaktır.

Şampuan Seçimi 

İster inanın ister inanmayın şampuanların hepsi zarar veriyor. Birçok kişi artık bu zararın farkına varmış ve eski üsul sabunlara dönüş yapmıştır. Arap sabunu kokusunu beğenmesenizde saç diplerine oldukça faydalı vitamin ve mineraller içeriyor. Bu nedenle eğer şampuandan vazgeçemem diyorsanız yine de keratin içeren ve saç dökülmesini önlemek için üzerinde çalışılmış şampuanları tercih edin.

Saç Dökülmesine İyi Gelecek Doğal Karışımlar

Konumuza dönecek olursak, dökülen saçları en aza indirecek aynı zamanda hiçbir katkı maddesi içermediği için sağlığınıza sağlık katacak doğal kürler;

Hindistan Cevizi Yağı ve ZeytinYağı

Allah bu dünyada hiçbirşeyi sebepsiz yaratmamıştır. Saç bakımı ürünlerinde bolca duyduğumuz zeytinyağı ve hindistan cevizi yağını aktarlardan temin ederek saç diplerine uygulayın. Bu iki yağ, kan dolaşımını hızlandıracak ve saç diplerinizi canlandıracak. Ayrıca saçlarınızı daha kısa sürede uzatır. Eğer kestirdiğiniz saçlarınızdan memnun değilseniz bu karışımı uygulayabilirsiniz. Saçınızı duruladıktan sonra ılık suyla masaj yapabilirsiniz.

Sardunya yaprağı Mucizesi

Baharatçılarda bulabileceğiniz sardunya yaprağı ile güçsüz saçlarınıza kuvvet kazandırabilir ve dökülmeyi minimize edebilirsiniz. Sardunya yapraklarını yarım saat kısık ateşte kaynatıp süzün. Suyunu banyo sonrası kafanızı durularken kullanın. Haftada en az iki defa bu işlemi uygulayın.

Marul ve Ispanak Kürü

Taze marul yapraklarını ince ince doğrayıp aynı şekilde taze sıkılmış ıspanak suyunu bir mikser yardımı ile çekip iyice karıştırdıktan sonra saç diplerine işleyecek şekilde saçınıza sürünüz.

Yonca Suyu

Saç denince akla ilk gelen yoncadır. Uzun sürelerden beri kullanılan yonca suyu kelliğin çaresi olarakta adlandırılır. Kaybedilen saçların yeniden çıkmasında oldukça etkilidir. Havuç suyuyla birlikte tüketebilirsiniz.

Soğan Suyu

Soğan içerisinde binbir şifa barındıran bir besin maddesi. Birkaç sovanı suyu çıkacak şekilde ezin. Elde ettiğiniz soğan sıvısını saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 1 saat sonra saçınızı durulayabilirsiniz. Soğan kaybedilen saçların geri gelmesinde, saçların güçlenmesinde oldukça etkilidir.

Gözden Geçir...

Antalya İptv

antalya iptv satıcısı varmi vaav iptv olarak donmadan ve kesilmeden, Binlerce (50.000) kanal ile kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir