S-400 Hava Savunma Sisteminin Tüm Özellikleri

Güncel olarak hergün en az bir kez duyduğumuz S-400 ismini detaylandırmak için size güzel bir makale hazırladık. S-400 hava savunma sistemi, bir ülke hava sahası içerisinde gelecek tehditleri bertaraf eden Rus yapımı karadan havaya füze sistemidir.

İlk olarak 2007 yılında üretilmeye başlanan S-400’ler 1953 yılında kurulan Fakel Makina Üretim Tasarım Bürosu tarafından Rusya’nın Khimki şehrinde üretilmektedir. Nato tarafından SA-21 Growler ismiyle tanınan savunma sistemi Belarus, Çin, Tunus tarafından kullanılıyor. Türkiye ile birlikte aynı tarihte anlaşma imzalayan Hindistan ve Suudi Arabistan’da silahların teslimatını bekleyen ülkeler arasında.

Dikey soğuk fırlatma sistemine sahip 30,000 m irtifaya ulaşıp etkin olarak kurulduğu alan ile 400 km uzaktaki düşman hedefini yok edebilen S-400 şu sıralar savaş çanları çalan Akdeniz bölgesinde sahip olan ülkeye oldukça fazla savunma gücü tanıyor. Ülkemizin hava savunma sistemleri yetersiz. Ekim 2017 tarihinde imzalanan anlaşmanın değeri 2.5 milyar dolar değerinde. Teslimatı ise önümüzdeki ay başlayacak. Herşeyden daha da önemlisi bu silahın üretim ve geliştirmesinde teknoloji paylaşımı anlaşmasının imzalanmış olması.

S-400’lerde kullanılan uzun menzilli füzeler 40N6 modeli olarak adlandırılıyor. Bu füzeler saatte 17 bin km hızla yani saniyede 5km hıza ulaşabiliyor.

Gözden Geçir...

Meyve Ve Sebzeler Nasıl Yıkanır ?

TARIMSAL İLAÇLARI UZAKLAŞTIRIN Pandemi olsun veyahut olmasın meyve ve sebzeleri yemeden evvel kesinlikle yıkamak gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir