Regl Dönemini Rahat Atlatmanın Doğal Yolları

Regl dönemi ruh halindeki kararsızlıklar, asebiyetlilik ve aşırı yeme krizleri yaşanmaktadır. Sakin olup durumu kabullenmeniz gerekmektedir. Gözünüzü kapatın ve derin bir nefes alın nacizane bedeninizi sağlıklı ve dengeli bir beslenme ile korumanız gerekmektedir.

Regl döngüsü 1-2 hafta önceden başlar ve bu döneme kadar geldiğinde ortadan kaybolmaktadır. Fakat bu süre zarfında bu döngü her kadını farklı etkilemektedir.

Bunun için regl dönemini rahat atlatmanın doğal yollarını listeledik

Kurutulmuş Meyveler : Kuru üzüm,erik ve kayısı içerilerinde yer almakta olan doğal lifler aracılığı ile ensülin hormonunu pek fazla uyarmamaktadır.

Omega-3 : Balığın yağında bulunmakta olan omega-3 yağ asidinin insanların depresif durumlarında bile yardımcı olduğu giderek ortaya çıkmaktadır. Bunun yanın da ceviz de tüketebilirsiniz.

Potasyum Kaynakları : Vücutda ödem oluşumuna karşı potasyum ve sodyum dengesi çok aşırı bir şekilde önemlidir. Potasyum kaynakları olan kuru kaysı, patates ve muz size iyi gelir. Fakat sodyum tüketiminden mümkün oldukça uzak durun.

Uyku Düzeni : Bu regl zamanı içerisinde uykunuza çok dikkat edin mutlaka 6 – 8 saat arası uyumanız gerekmektedir.

Spor Yapın : Düzenli aralıklarla egzersiz yapın. Egzersiz anında salınmakta olan endorfin hormonu size mutluluk verir.

Kansızlık Tablosu Olanlarda : Kuru üzüm, kırmızı et, kuru kaysı ve yanlarında ise C vitamini tüketilmesi önemlidir.

Sigara içmeyin.

Vücutda aşırı derecede şişlikler oluyorsa sodyum tüketiminizi en aza indirmeniz gerekmektedir. Bir bardak ılık tarçınlı süt, 5 – 15 fındık ya da badem ile muz siz çok güzel bir şekilde rahatlatacakdır.

Seratonin Hormonunun Arttırma : Seratonin hormonunun arttırmanın başka yollarıda bulunmaktadır. İyi cinsel hayat, evcil bir hayvan, İyi arkadaşlar, birilerine yardımda bulunmak nasıl hissettiğiniz ve hayat tarzınız en az iyi bir beslenme kadar önemli bir durumdur.

Gözden Geçir...

IP TV Nedir? IP TV Nasıl Kullanılır ?(VaavTV)

Birçoğumuz televizyon kullanmanın internetten bir şeyler izlediğimizdeki gibi rahat, birden fazla seçenekli ve daha keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir