Pinterest Nedir ? Pinterest Üzerinden Para Kazanılır mı ?

Pinterest, geleceğin arama motoru olabilecek görsel içerikli sosyal platformdur. Üyeler, kendi görsel albümlerini panolar oluşturarak bu panolara internet üzerinden herhangi bir görseli kolayca ekleyebilir. Yine farklı ziyaretçi veya üyeler bu panoları takip edebilir ve bu pinleri görüp ziyaret edebilir.

Böylece herhangi bir site içerisindeki görsel, bu platformda kişiler tarafından takip edilip, merak eden kişiler tarafından o site içerisindeki makaleye ziyaretçi olarak gitmesini sağlar. Bu da sosyal medya üzerinden gelen ziyaretçi ile eş değer olup tamamen yasal ve uygundur. Yurtdışında Pinterest kullanımı oldukça yoğun olduğu için ve Google tarafından da sevildiği için bir websitesi üzerinden Pinterest paylaşımı sayesinde gelen ziyaretçiler üzerinden para kazanmak mümkündür.

Reklam Yayıncılığı ile Kazanç

En yaygını kazanç bu şekilde gerçekleşir. Site içerisindeki görselleri oldukça düzgün şekilde pinleyerek ziyaretçileri sitenize çekip, o sayfanızda yayınlayacağınız reklamlar üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Ortaklık Üzerinden Kazanç

Bu yöntem ise gelen kalifiye ve satın almaya meyilli ziyaretçiye malı siteniz üzerinden sattırarak komisyon kazancına dayanmaktadır. Ürün resimleri paylaşarak ziyaretçiyi satışın yapılacağı siteye yönlendirip üzerinden komisyon kazanabilirsiniz.

Pinterest üzerinden kazanç odaklayan websayfalarının tamamen resim odaklı çalışmaları gerekmektedir. İçeriği genel olarak resimden oluşmalı ve ziyaretçilere görsel ziyafetler sunmalıdır. Herhangi bir kategoride olmasının sadece TBM veya komisyon miktarıyla doğrudan orantısı mevcuttur. Fakat her kategoride denenebilir. Örnek Pinterest kategorileri vermek gerekirse, Yemek Tarifleri, Saç ve Stil, Kıyafet, Kitap, Teknoloji olabilir.

Gözden Geçir...

adiyaman iptv

kilis iptv satıcısı varmi

kilis iptv satıcısı varmi vaav iptv olarak donmadan ve kesilmeden, Binlerce (50.000) kanal ile kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir