Photoshop’ta Yazı ve Resimi Birleştirme (Yazı içi Resim Ekleme)

Photoshop yardımı ile yazının içerisine kolayca dilediğiniz bir resim ile doldurabilirsiniz. Sizlere en kolay yöntemini resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Biz bu anlatımda Photoshop CS4 kullandık fakat bütün Photoshop sürümlerinde geçerlidir.

İlk olarak Photoshopta İçine resim eklemek istediğimiz kelimeyi veya cümleyi yazıyoruz. Bunu Resimde gösterdiğimiz şekilde Sol taraftaki araçlardan Text ikonuna tıklayarak yazabilirsiniz.

Daha sonra yazıya ekleyeceğimiz resimi çalışma ortamımıza atıyoruz. Bunun için en tepede solda Dosyaya tıklayıp Yerleştir komutunu kullanabilirsiniz.

Sağ kısımdaki katmanlar bölümünde yazının altta resimin üstte olmasını sağlıyoruz. Yer değiştirmek için seçeceğiniz katmanı mouseyi bırakmadan sürükleyerek diğerinin altına çekebilirsiniz.

Ardından yazıya bir kez tıklıyoruz katmanlar kısmından daha sonra ALT tuşuna(Sol taraftaki) basılı tutup hemen üzerindeki resim katmanına yaklaştırıyoruz ve yukarıdaki resimdeki gibi bir işaret ile karşılaşıyoruz. Ardından mouse ile bir kez sol tıklıyoruz.

Ve işlem başarılı !
Artık resimi yazının içerisine gömdük. Dilediğiniz yazıyı dilediğiniz resim ile bu yöntem sayesinde kolayca birleştirebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile iyi çalışmalar.

Gözden Geçir...

IP TV Nedir? IP TV Nasıl Kullanılır ?(VaavTV)

Birçoğumuz televizyon kullanmanın internetten bir şeyler izlediğimizdeki gibi rahat, birden fazla seçenekli ve daha keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir