Opera Tarayıcısında VPN Nasıl Etkinleştirilir ?

Opera, kendinden gelen VPn özelliği ile para vermeden yasaklı sitelerde gezinme imkanı tanımaktadır. Bu nedenle Opera indirdiğinizde VPN özelliğini açmanız gerekmektedir. VPN’yi açmazsanız bu özellikten faydalanamazsınız. İlk olarak Operayı çalıştırın, 

Opera simgesine tıklayıp, açılan menüde ayarları açın.

Burada gelişmiş bölümüne tıklayarak, karşınıza gelen VPN özelliğini aktifleştirin. Artık Opera’da VPN’yi aktifleştirmiş olacaksınız ve yasaklı tüm sitelere VPN üzerinden girebileceksiniz.

VPN Nedir ? 

VPN kısaltması,  Virtual Private Network yani Özel sanal ağ olarak tanımlanmaktadır. İnternete bağlanırken kullandığınızda sizi farklı bir ip adresi ile bağlanmak istediğiniz siteye yönlendirir, böylece gerçek kimliğinizi gizleyerek farklı bir lokasyondan giriş yapmış olursunuz. Ayrıca VPN, bağlantınızı güvenli kılar ve şifrelerinizi korumada size yardımcı olur.

Ücretsiz sunulan VPN hizmetleri çokta güvenli değildir, bunun için ücretli VPN hizmeti almanızda fayda var. Opera kendi VPN ağını oluşturan güvenilir bir tarayıcı markasıdır. Bu nedenle Operanın VPN servislerini kullanmaktan çekinmeyin. İnternette ücretsiz olarak bulup kullanacağınız VPN servislerini kullanırken oldukça dikkatli olmanızı öneririz. Dahası, ücretsiz VPN servisleri yavaş çalışır, ayrıca online oyun vb. işlerinizde ping sorunu meydana getirebilir.

Gözden Geçir...

Meyve Ve Sebzeler Nasıl Yıkanır ?

TARIMSAL İLAÇLARI UZAKLAŞTIRIN Pandemi olsun veyahut olmasın meyve ve sebzeleri yemeden evvel kesinlikle yıkamak gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir