Öksürüğü Kesen Doğal Karışımlar

Kışın biraz üşüttük mü sürekli bir burun akıntısı ve sürekli bir öksürme hapşurma ikilisi ile uğraşır dururuz. Bunun için hastaneler dolup taşarken birde oradaki hastane mikrobuyla uğraşmak istemiyorsanız bu karışımlar sizi hem kışın soğuktan koruyacak hemde öksürüğünüzü saniyeler içerisinde kesecektir. Üstelik doğal olup herhangi bir yan etkisi yoktur.

Sadece kullandığınız malzemelerde size alerji konusunda sıkıntı çıkan varsa bir başka karışımı deneyebilirsiniz.

1# Pekmez ve Karabiber İkilisi

Kış aylarının vazgeçilmez ikilisi olarak bilinir ve Anadolu’da yoğun şekilde kullanılır. Doğal pekmez her derde devadır, kan yapar, iştah açar bunun yanında vücudun ısı dengesini korur ve mikrop kırıcı etkisi bulunur. Her sabah aç karnına tüketmekte fayda vardır, burada pekmez ile karabiberi birbirine karıştırdığımızda üst solunum yollarındaki problemin çözüldüğünü göreceksiniz.

Eğer sürekli bir öksürme atakları geçiriyorsanız her gün düzenli olarak yarım çay bardağı pekmez ve 1 tatlı kaşığı karabiberi karıştırın, pekmez çok koyu ise içerisine birkaç kaşık sıcak su ilave edip karıştırabilirsiniz. Tek seferde yaptığınız karışımı içerek öksürükten kurtulabilirsiniz.

2# Bal, Sirke, Tarçın ve Limon Suyu

Yine çok fazla kullanılan bu karışım öksürük ve soğuk algınlığına birebir. 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı elma sirkesi, bir tutam tarçın ve 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyuyla karıştırın ve yine tek seferde tüketin.

Bu karışımı içtikten 1 saat sonra öksürük kesilecek ve rahat nefes almaya başlayacaksınız.

3# Bal ve Toz Zencefil

Bal ve toz zencefili karıştırıp macun kıvamına getirerek yiyebilirsiniz. bu öksürüğü hemen kesecektir fakat bu karışımı çocuklarınızda uygulamayın. Boğazınıza tıkanabileceğini de göz önünde bulundurarak yanınızda mutlaka bir bardak suyu hazır bulundurun.

4# Süt, Bal ve Karabiber

Bir bardak süte bir tatlı kaşığı karabiber, bir tatlı kaşığı bal ekleyerek bir güzel karıştırın. Ardından afiyetle için. Bu öksürüğü hemen kesmese de günde 2 defa uygularsanız birkaç gün içerisinde öksürük komple kesilecektir.

5# Sarımsak ve Tarçın

Öksürükten hemen kurtulmak istiyorsanız bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. Bir bardak sıcak su, bir diş sarımsak ve bir tutam tarçını karıştırın anında tüketin. Kısa süre sonra öksürükten eser kalmayacaktır.

6#Naneli Vazelin ve Buhar

Bir kap kaynar suyun içerisine bir miktar naneli vazelin atın, ardından kafanıza bir havlu geçirerek o kaba iyice yaklaşın. Buharı burun deliklerinizden geçecek şekilde bir süre o şekilde bekleyin ve bronşlarını, sinüslerinizi açarak öksürük ve soğuk algınlığını hafifletip kolayca atlatabilirsiniz.

7# Zeytinyağı ve Karabiber Kürü

Zeytinyağını bir tavada yanmayacak şekilde biraz ısıtın, ardından yeterli miktarda karabiberi serpip iyice karıştırın. Oluşan karışımı sırtınıza sürerek bir bez yardımıyla üzerini kapatıp iyice bağlayın. O gece o şekilde yattığınızda sabah kalktığınızda öksürüğün tamamen kesildiğini göreceksiniz.

Gözden Geçir...

IP TV Nedir? IP TV Nasıl Kullanılır ?(VaavTV)

Birçoğumuz televizyon kullanmanın internetten bir şeyler izlediğimizdeki gibi rahat, birden fazla seçenekli ve daha keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir