TV’de Bluetooth Nasıl Kullanılır
TV’de Bluetooth Nasıl Kullanılır

Normal TV’de Bluetooth Nasıl Kullanılır?

Smart Tvlerin cazibesi her yeri kaplamış durumda.  Telefonlarınızda, tabletlerinizde ve bilgisayarlarınızda yapabildiğiniz her şeyi dev ekranlarda yapabilmenizi sağlayan bu akıllı televizyonlar elbette cazibe merkezi haline geliyor. Ancak tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi virüs kapma ihtimali, formatlanması, yazılım aksaklıkları vs derken oldukça fazla sorun da çıkarabiliyor. Yazılımında arıza oluşsa servise gidip gelmesi çok uzun sürebiliyor. Tüm bu nedenlerden dolayı akıllı televizyon kullanmayı tercih etmiyor olabilirsiniz ya da akıllı televizyonunuz tamirdedir ve siz bu sürede normal televizyonunuzu kullanacaksınızdır. Akllı televizyonların sağladığı imkânların biri de bluetooth kullanımına olanak tanımasıdır ve bluetooth kulaklık kullanımına alışmış olduğunuzdan eksikliğini hissedersiniz. Peki ya bunu nasıl çözebilirsiniz, normal TV’de bluetooth nasıl kullanılır?

Normal TV’yi Bluetooth’a Bağlamak

Tv’yi bluetooth’a bağlamak isteyenler bunu genellikle bluetooth kullanmak için tercih ediyorlar.  Bluetooth kulaklık elbette büyük kolaylık sağlıyor. Bir kabloya bağlı olmadan odalar arasında gidip gelirken bile Tv2nin sesini duyabiliyorsunuz ve bu esnada evde ya da ortamda bulunan diğerleri de eğer istemiyorlarsa bu sesi duymak zorunda kalmıyorlar. Ya da film izliyorsunuz ve tıpkı sinemadaki gibi yüksek sesle izlemek istiyorsunuz ses efektlerinin tadını çıkarmak istiyorsunuz bu durumda da bluetooth kulaklıklar derdinize derman oluyor. Çünkü eğer izlediğin alanda yalıtım da yoksa sinemadaki etkiyi almak isteyeceğiniz yüksek sesler apartman ortamlarında hoş karşılanmaz. İşte bluetooth kulaklığımızda bu keyfi yaşamadan önce bilmemiz gereken şey de normal Tv’de bluetooth nasıl kullanılır?

 TV’de Bluetooth Kulaklık Kullanmak

Normal TV’de bluetooth nasıl kullanılır sorusunun etkili tek bir cevabı var aslında. Normal TV’ler de sizin internet kullanımınıza da olanak tanıyacak smart box’lar sizin işinizi görecektir. Bu sayede hem internete bağlanabileceksiniz hem de bluetooth kulaklığınızı gönlünüzce kullanabileceksiniz. Çok çeşitli fiyatlarda satılan smart box’lar sz en ucuzunu seçmediğiniz sürece sorunsuz olarak sizi internete dolayısıyla bluetooth’a bağlar. İlla en pahalı seçenek en iyisi olacak diye bir şey de yok tabii. Televizyonunuzun özelliklerini karşılayan uygun bir smart box’la hem internet keyfini hem bluetooth kulaklık keyfini bir arada yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir