Neden Evlenmeliyiz

 

İnsanların bir kısmı bu soruyu kendine sormaktadır Neden evlenmeliyiz? Evlenmek istiyor muyum yoksa itemiyor muyum gibi ikilemlerde kalabilmektedir. Bazıları bu soruyu kendine defalarca sorup cevaplarken, bazıları da hiç sormamıştır. Bazı kişilerin bu soruya birçok cevabı olabilmektedir. Bu sorunun cevabını öğrenmek için araştırmacılar birçok araştırma yapmıştır. Bu araştırmalar sonucu ortaya bazı cevaplar çıkmıştır.

Neden Evlenmeliyiz

Evlenme Sebepleri

Evlenme sebepleri arasında insanların eskiden gelen evlilik baskısı ile toplumda baskı kurup, bu baskıdan kurtulmak isteyenler olmuştur. Baskı altında kalan insanlar genelde evliliği bir ihtiyaç olarak görmüştür. Bu durumda kalan insanların sayısı az değildir. Hatta bazı toplumlarda evlilik zorunlu hale getirilmiştir. Belirli bir yaşa gelen insanların artık evlenmesi gerektiği düşünülmektedir.

Kendi hayatını bir başkasıyla yaşamanın nasıl olduğunu merak eden insanlar olmuştur. Yanıtı ise evlenerek bulmuşlardır.

Neden Evlenmeliyiz

Yalnız Kalmaktan Korkma

İnsan belli bir zaman sonra hayatını tek başına yaşamak istememektedir. Zamanla kişinin çevresindeki herkes evlenip, çocuk sahibi olmaktadır. Çevrenin katkısıyla yalnız kalma duygusu oluşabilmektedir. Diğer bir konu ise evde yalnız yaşama korkusudur. Duygusal yalnızlık ise buna eşlik etmektedir. Boşanma durumu veya vefat durumu çocukların evden gitme durumu bu duyguları daha çok tetikler. Evlenmek ise yalnızlık duygusunun çözümü olmuştur.

Güven Duymayı İsteme

Güven duyma isteği bir insanın isteyebileceği en doğal şeyler arasındadır. Birçok insan yanında her zaman güven duyduğu biri olsun ister. Karşısına bir zorluk çıktığı zaman zorlukları beraber aşmak ister. Hayat arkadaşı olsun sırtını ona dayasın ister. Hayat ona zorluklar çıkartırken bu sıkıntıları yanında başka bir nefesle paylaşmak ister. Bu duruma güç dayanışması denmektedir.

Çocuk Sahibi Olmak

Cinsiyet fark etmeksizin kişi neslini devam ettirmek ve çocuk sahibi olmak ister. İnsan da mevcut olan güçlü duyguların başında gelir bu istekler. Bunun karşılanması için evlilik kolay bir yoldur.

Neden Evlenmeliyiz

Doğru İnsanı Bulmuş Olma

Doğru insanı bulmak duygusu evlilik için en önemli unsurlardan biridir. Ayrıca İnsanlar ummadıkları anda biriyle karşılaşır. Evlenilecek kişi bulmuştur. Evlilik kısa bir süre içinde olur ve evliliğin nedenlerinden ziyade evliliğin nasıl gittiği önemli hale gelmektedir. Evlilikleri iyi gidecek insanlara bir şey söylenmez. Evliliği kötü gidenlere ise ortak çözümde buluşmalarının iyi olacağı kişilere tavsiye edilmektedir.

Neden Evlenmeliyiz Faydalı Bilgiler Bloğu İçin Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir