Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Hayatta Kalma Filmi

Hayatta kalma (survival) temalı filmler dünyanın sonunu ve kıyamet zamanını anlattığı için insanlar tarafından dikkat çekmeyi başarıyor. 2012 sonrası dönemde çokça piyasaya hayatta kalma sinema filmi ve video oyunu çıktı. Bizde sizler için imdb tarafından seçilen en kaliteli ve yüksek oy almış 10 hayatta kalma filmini sitemize ekledik.

2012 – 2009 Yapımı (IMDB 5,8)

İzlemişsinizdir fakat izlemeyenlerin ise mutlaka izlemesi gerektiğini söylemek yerinde olur. Nuh tufanının tekrarını bizlere yaşatan bu film insanların nasıl hayatta kalacağını canlı türünü nasıl bir sonraki yaşama aktaracağını konu almaktadır.

https://www.imdb.com/title/tt1190080/?ref_=ttls_li_tt

Yarından Sonra 2004 (IMDB 6,4)

Orjinal dilindeki adı The Day After Tomorrow olan oyuncu kadrosu ve hikayesiyle dönemin en iyi filmlerinden biridir Yarından Sonra. Hikayesi ise kısaca, buzul çağının tekrar yaşanması ve büyük şehirleri önce tusunaminin ardındanda kar ve buzun vurması, bir grup insanın bu felaketlerle başa çıkmaya çalışmasını anlatmaktadır.

https://www.imdb.com/title/tt0319262/?ref_=ttls_li_tt

Yol 2009 Yapımı (IMDB 7,2)

Yaşanan olaylar sonrası yok olmayla karşı karşıya olan bir dünyada bir küçük çoğucu çıkarmaya çalışan babanın hikayesi. Yine kült survival filmleri arasında yer almakta.

https://www.imdb.com/title/tt0898367/?ref_=ttls_li_tt

Tanrının Kitabı 2010 Yapımı (IMDB 6,4)

The Book of Eli ismiyle bilinen kutsal bir kitabı korumak için mücadele eden gizemli birinin (Spoiler vermek istemiyorum) mücadelesini konu alıyor.

https://www.imdb.com/title/tt1037705/?ref_=ttls_li_tt

Dünya Savaşı Z 2013 Yapımı (IMDB 7,0)

Zombi istilası ile dünyanın sonunun gelişini anlatan Brad Pitt’in başrolünü canlandırdığı efsane hayatta kalma filmlerinden biridir.

https://www.imdb.com/title/tt0816711/?ref_=ttls_li_tt

Yerçimi 2013 Yapımı (IMDB 7,7)

Uzayda bir kaza sonucu mahsur kalan ve yer çekimi ile geri dönmeye çalışan 2 astronotun hikayesi

https://www.imdb.com/title/tt1454468/?ref_=ttls_li_tt

Körlük 2008 Yapımı (IMDB 6,6)

Koca bir şehir farklı bir salgınla uğraşıyor. İnsanlar beyaz ışık sonrası beyaz bir körlük yaşıyor ve bu insanların bir arada verdiği hayat mücadelesi takdiri hakediyor.

https://www.imdb.com/title/tt0861689/?ref_=ttls_li_tt

San Andreas Fayı 2015 Yapımı (IMDB 6,0)

Dünyanın en büyük fay hatlarından biri olan San Andreas fay hattı uykusundan uyanıyor. İnsanların depreme karşı ve sonrasında Tsunamiye karşı verdiği mücadele

https://www.imdb.com/title/tt2126355/?ref_=nv_sr_srsg_0

Çılgın Max Serisi

Yukarıdaki listede kıyameti birçok şeyle kopardık fakat belkide en gerçekçisi bu. Suyun olmadığı yada çok az kaldığı bir dünya hayal edin, ve orada nasıl hayatta kalabilirdiniz ?

The Walking Dead Filmi

Henüz tam ismi açıklanmadı ve ilerde duyurulacak. 10. sezonun ardından hikayeden bir bir kopan kişilerin dahil olduğu bir sinema filmiyle 2020’de zombi istilasını beyaz perdeye taşıyacak. Bunuda listemizin son filmi olarak sinema severlerle paylaşmak istedik.

Gözden Geçir...

Menopoz Nedir

Menopoz Nedir? Belirtileri Tedavisi ve 5 Teşhis Önerisi?

Menopoz nedir! Hakkında çok şey söyleniyor, ancak herkes bunun ne olduğunu ve kadınlar için ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir