Mobil Banka uygulaması üzerinden Altın Alıp Satmak

Altın fiyatları sürekli değişiklik gösterirken, birçok banka mobil uygulama üzerinden döviz ve altın gibi değerli madenlere yatırım yapma imkanı tanıyor. Mobil uygulama üzerinden altın alıp satmak mantıklı mı ?

Gram altın olarak yatırım yapabildiğimiz banka uygulamaları üzerinden altın almak tabi ki mantıklı. Çünkü altın gün içinde çok fazla değişken bir yapıda ve anında bozmak veya satın almak için cep telefonunuzu kullanabilmeniz oldukça cazip.

Fakat mesai saatleri içerisinde alış-satış yapmanız daha karlı olacaktır. Çünkü bankalar mesai saatleri dışında alım-satım arasındaki makası oldukça yüksek yansıtabiliyor. Bu nedenle alış satış esnasında zarar edebilirsiniz.

Hangi bankayı kullanıyorsanız kullanın banka üzerinden altın hesabı açmanın bir diğer artısı ise fiziksel olarak tutmadığınız için kaybolma riski olmuyor. Aldığınız altını nereye koyduğunuzu unutursanız veya çaldırırsanız yatırımınız çöpe gitmiş oluyor. Fakat banka hesabınızda internet yada mobil bankacılık aracılığı ile kolayca takibini yapabilirsiniz.

Bazı bankaların uygulamaları üzerinden öncesinden vermiş olduğunuz taligmatlar ile gram altın fiyatı istediğniz değerin üzerine geldiğinde satış işlemini otomatik gerçekleştirebilme imkanınız var. Bu özellik tüm bankalarda bulunmuyor fakat bulunan bankalar mevcut.

[oneri]

Mobil bankacılır ile ilgili sormak istediğniz soruları aşağıdan yorum atarak bizlere sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir