Masumlar Apartmanı Konusu ve Oyuncuları

Masumlar Apartmanı Konusu ve Oyuncuları

Masumlar Apartmanı Konusu ve Oyuncuları

Masumlar Apartmanı Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanı olan “Madalyonun içi” isimli eserinden etkilenilerek hazırlanan bir televizyon dizisidir. Oyuncu kadrosuyla eserin kalitesi seyirciye daha da iyi aktarılıyor. Masumlar apartmanı haftanın Salı günleri akşam saat 20:00 da trt1 ekranlarında yayınlanıyor.

 

Masumlar Apartmanı Konusu

Masumlar Apartmanı konusunu Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun  “Madalyonun içi” eserinden almıştır. Bir tarafta takıntılı kardeşleri ve hasta babası ile ilgilenen ve bunu yaparken kendi hayatını yok sayan Han ile dedesi ve bir erkek kardeşi ile hayatını devam ettiren İnci‘nin hayatlarının çakışması ile devam eden olaylar anlatılır.

 

Masumlar Apartmanı Oyuncuları

Masumlar apartmanı oyuncuları

Ezgi Mola – SAFİYE

Birkan Sokullu – HAN

Farah Zeynep Abdullah – İNCİ

Metin Çoşkun- HİKMET

Merve Dizdar -GÜLBEN

Uğur Uzunel- ESAT

Gizem Katmer- NERİMAN

Alper Saldıran- UYGAR

Esra Ruşan- ESRA

Emir Özden- EGE

Atilla Şendil- MEMDUH

 

Masumlar Apartmanı Oyuncu Rolleri

Safiye karakterini Ezgi Mola canlandırıyor. Safiye, temizlik ve ahlak konularında aşırı takıntılı bir karakter. Han’ın ablası ve ailenin en büyük çocuğu.

 

Han karakterini Birkan Sokullu  canlandırıyor. Han, kendi hedeflerinden vazgeçmiş kendisini hasta babası ve kız kardeşleri ile işi arasında hayatını sürdürmeye çalışır. Sonraları inci ile karşılaşır ve zamanla kendi hayatının da olduğunu fark etmeye başlar.

 

İnci karakterine Farah Zeynep Abdullah hayat veriyor. Bir erkek kardeşi ve bir de dedesiyle birlikte yaşayan inci bir radyoda program sunucusudur. Hayatını radyodan kazandıklarıyla idame ettirmektedir. Han ile tanışınca İnci’nin hayatında da büyük değişiklikler olacaktır.

 

Hikmet karakterini Metin Çoşkun canlandırıyor. Hikmet, Han’ın yaşlı ve hasta babasıdır. Hikmet eşini yıllar önce kaybetmiş ve dört çocuğuyla hayata tutunmaya çalışır. Hikmet, evdeki durumlardan kendini sorumlu tutuyor ve Han ve Neriman’a bu durumdan kurtulmaları gerektiği konusunda hep destek ve önerilerde bulunuyor.

 

Gülben karakterini Merve Dizdar oynuyor. Gülben ailenin tabiri caizse etkisiz elamanı ve hayatını hep Safiye’nin elinin altında geçirmiş. İlerleyen zamanlarda artık Safiye’nin elinin altından çıkarak dışarı açılmaya ve kendi hayatını yaşama girişimlerine başlar.

 

Esat, Uğur Uzunel’in canlandırdığı karakter, hayatına girecek olan doğru kadını bekler ve baba olma hayalleri kurar. Esat, Han’ın yakın arkadaşı ve aynı zamanda çalışanıdır.

 

Neriman Gizem Katmer tarafından canlandırılıyor. Neriman evin küçük çocuğudur ve Safiye’nin baskılarından bunalır. Han, kardeşi Neriman’a destek olmaya çalışır ve Safiye’nin baskılarına karşı onu savunur.

 

Uygar Alper Saldıran tarafından temsil ediliyor. Uygar, İnci ile ayrıldıktan sonra onu tekrar kazanmak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır ve onu kazanacağına inanır.

 

Esra, Esra Ruşan tarafından canlandırılan bir karakter. Esra, İnci’nin yakın arkadaşı rolündedir. İnci’ye gereken desteği hep verir ve onun iyiliği için ona hep yardımcı olur.

 

Ege karakterini ise Emir Özden canlandırıyor. Ege, İnci’nin kardeşi ve hayatının yetişkin olma yolunda tam geçiş noktasında ve sorumluluk almayı beceremez.

 

Memduh, Atilla Şendil tarafından canlandırılan bir karakterdir. Kızının yanlış bir aşk yaşamasından dolayı torunu İnci’ye daha da titizlik ve korumacı yaklaşımıyla onun üzülmesini önlemeye çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir