Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıl Rengi:

Lazer epilasyon işleminde özellikle kalın ve koyu renge sahip kılların ortadan kaldırılması daha kolay olabilmektedir. Lazer koyu renge sahip kıl yapısını çok daha rahat görebilmekte ve ısı-ışık yöntemi ile vücuttan arındırabilmektedir. Kalın kıl yapısına oranla ince kıl yapısında başarıyı yakalamak daha güç olmaktadır. Öte yandan ince kıl yapısına uygun olarak geliştirilen epilasyon teknolojileri de bulunmaktadır. Epilasyon teknolojilerini ele aldığımız yazımızı okumalısınız. Daha farklı bilgilere buradan ulaşmanız mümkün olacaktır.

Cilt Rengi:

Farklı cilt yapılarına ve renklerine sahip bireylerde farklı sonuçlar elde edilmektedir. Cilt renginin çok açık ve çok koyu olması epilasyon uygulaması açısından çok da istenen bir durum değildir. Ancak açık renkli tene sahip kişilerde epilasyon uygulamasında daha fazla sonuç alınmaktadır. Bunun esas sebebi ise epilasyon teknolojisi ile doz artışının kolaylıkla sağlanmasıdır.

Lazer Epilasyon Cilt Renginin Etkisi

Cinsiyet:

Epilasyon, bireyler için bir lüks olmaktan çok ihtiyaca yönelik bir bireysel bakım işlemini ifade eder. Bu  noktada epilasyon, kadın ve erkek ayrımı olmaksızın herkese yönelik olarak uygulanmaktadır. Epilasyonun ilk geliştiği dönemlere bakıldığında daha çok kadınlar tarafından tercih edilen bu yöntem daha sonra erkekler tarafından da talep görmüştür. Hatta geliştirilen farklı teknolojik cihazlarla erkeklerde de verimli sonuçlar alınmaya başlanmıştır.

Lazer Epilasyon Yapılacak Bölge:

Lazer epilasyonun kime uygulanacağından çok nereye yani vücutta hangi bölgeye uygulanacağı son derece önemli olmaktadır. Koltuk altı, yüz bölgesi, bacak, kol, sırt, göğüs, genital bölge ve kasık, kalça, ense, kaş, yanak ve omuzlar lazer epilasyon yapılan bölgeler olarak öne çıkmaktadır.

Lazer Epilasyon Cihazı:

Lazer epilasyon işleminde her şeyden önemli olan kullanılan teknolojidir. Farklı teknolojik cihazlarla gerçekleştirilen epilasyon uygulaması başarıyı daha fazla sağlamanın amacını taşımaktadır. Dolayısıyla vücudun her bölgesi aynı hassasiyete sahip değildir. Özellikle yüz ve genital bölgelerde farklı teknolojilere sahip epilasyona cihazlarına ihtiyaç duyulabilmektedir.

Lazer Epilasyonu Yapacak Uzman Teknisyen:

En son geliştirilen teknolojilerle epilasyon işlemi gerçekleştirilirse dahi eğer epilasyon uygulamasını yapacak olan uzman teknisyen yeterli bilgi, birikim ve donanıma sahip değilse vücutta geri dönüşü olmayan izler bırakabilir. Bu nedenle de lazer epilasyon herkesin basit bir biçimde klinik açıp gerçekleştirebileceği bir işlem değildir. Lazer epilasyon, profesyonel bir yaklaşımla uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir