Koltukta Sigara Yanığı Nasıl Geçer

Koltukta sigara yanığı nasıl geçer sorusu birçok sigara kullanıcısının sıkça sorduğu bir sorudur.. Ev ya da araba koltuklarına kazara sigara düşebilir. Bu kaza sonucunda mobilyalarda sigara yanığı ortaya çıkar. İlk bakışta çözülemeyecek bir problem gibi görünen sigara yanıklarından aslında basit birkaç yöntemle kurtulmak mümkün olmaktadır.

Koltukta oluşan sigara yanıkları alanında uzman kişilerden yardım alınarak uzaklaştırılabilir. Bu sayede profesyonel bir şekilde koltuğunuzu kurtarabilirsiniz. Ancak buna gerek kalmadan, evde daha basit yöntemlerle koltuğunuzu eski haline getirebilirsiniz.

Sigara yanığı geçirme işlemini ilk defa yapacaksanız eski bir kumaşta denemek daha iyi olacaktır. Bu sayede hata yapma ihtimaline karşı koltuklarınızı korumuş olursunuz. Eski kumaşta birkaç defa işlemi uygulamak hata oranın daha da düşmesini ağlayacaktır.

Koltukta Sigara Yanığı Nasıl Geçer

Sigara Yanığından Kurtulma

Sigara yanığından kurtulma işinde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Dikkate alınacak ilk husus kumaş boyasının koltukla aynı renkte olmasıdır. Aksi takdirde sigara yanığının temizlendiği bölge daha belirgin bir görünüm kazanacaktır. Bir diğer konu ise kullanılacak macunun kalitesidir. Macun kaliteli olmadığı zaman doldurma işlemi tam yapılamayacağı için uygulanan işlem başarısız olacaktır.

Sigara yanığından kurtulmak için koltuğun tamamen değiştirilmesi önerilebilir. Bu işlem biraz maliyetlidir. Ayrıca evde kendi başınıza daha az maliyet harcayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat edilecek konular önemsenerek uygulama yapılmaktadır.

Koltukta Sigara Yanığı Nasıl Geçer

Koltuktaki Sigara Yanığı Temizleme

Koltuktaki sigara yanığını temizleme işlemi için öncelikle bölge sabunlu su ile temizlenir. Bölge temizlenerek is lekesinin uzaklaştırılması sağlanır. Sabunlu bez ile bölge temizlendiğinde sigara yanığından etkilenen bölge daha net bir şekilde görülmektedir. Daha sonra koltuktaki sigara yanığının olduğu bölge kesilir. Bu işlemi uygulamanın nedeni külün düştüğü yeri sertleştirmesidir. Bu sert bölge maket bıçağı kullanılarak da temizlenebilir. Kumaşın sert kısımları kesildikten sonra delik olan bölge doldurulur. Bunun için piyasada mevcut olan macunlar kullanılır. Bu macunla delik bölge doldurulduktan sonra spatula benzeri bir malzemeyle üzeri düzeltilmektedir. Son olarak doldurulan bölge kumaş boyası yardımıyla boyanır. Kumaş boyasının koltukla aynı renkte olmasına dikkat edilmelidir.

Sitemizde bulunan faydalı bilgiler için bu kategorilere göz atmayı unutmayın.
Koltukta Sigara Yanığı Nasıl Geçer yazımızın sonuna geldik.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir