1 Haftalık Seyahate Giderken Kedinizi Evde Yalnız Bırakmanın Yöntemleri

 

Seyahate giderken kediyi evde yalnız bırakacaksak kedinin her gün çok fazla ilgiye buna ek olarak bakıma ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Kediler genelde yalnızlıkları ile bilinmektedir. Kedi sahipleri bu durumun böyle olmadığını çok iyi bilir. Hatta bazı kediler çoğu zaman ilgi isteyen bir yapıya sahiptir. Fakat her kedi de birbiri ile aynı değildir. Bazıları da aynı genelde bilindiği gibi yalnız kalabilirler.Kedinizi Evde Yalnız Bırakmanın Yöntemleri.

Evcil Hayvanlarımız İle Seyahat

Öncelikle unutulmaması gereken konu, türü fark etmeksizin evcil hayvanımızı seyahate dâhil ederek, hayvanımızı bizden ayrı koymamalıyız. Evcil hayvanların hayatlarında merkez konumda olan kişiler sahipleridir.  Sahiplerinden ayrılma durumları onlar için büyük sorun oluşturup endişe ve strese sokabilir. Gidilmesi gereken bölgedeki hayvan dostu oteller incelenebilir.  Kediler bulundukları konuma uyum sağlayabilen canlılardır.

Kedinizi Evde Yalnız Bırakmanın Yöntemleri

Evcil Hayvanımız Kedi İse Evde Yalnız Bırakmanın Yöntemleri

Kedilerimizi evde yalnız bırakıp bir yerlere gitmek kolay olmuyor. Ancak birkaç basit yöntem ile bu durum biraz daha kolaylaşabilir. Kedimizi kısa süreli evde yalnız bırakmanın yöntemleri;

  • Kedinizi emanet etmekten çekinmeyeceğiniz bir arkadaşa sahipseniz arkadaşınızla konuşabilirsiniz. Kedinizi ziyaret etmesini, mamasını ve suyunu tazelemesini, kum kaplarını temizlemesini söyleyebilirsiniz. Ayrıca müsait olduğu zamanlarda onunla vakit geçirip oyun da oynayabilmektedirler. Bu hem kediye hem de arkadaşınıza iyi gelebilir. Evdeki pencerelerin kesinlikle açık olmamasına dikkat etmesi gerektiğini hatırlatmalıyız. Evden ayrılırken kedinin oynaması için çevresine oyuncaklarını bırakabilirsiniz.
  • Kedinizi seyahate götürmeyecek ve onu emanet edecek biri bulamadıysanız da yapılması gerekenler vardır. Seyahate çıkmadan önce bir kedi pansiyonu Kediyi pansiyona yerleştirdikten sonra belirli bir süre kedinizle pansiyonda vakit geçirmeniz gerekmektedir. Pansiyon kuralları, pansiyonun işleyişi ile ilgili mutlaka bilgi alın. Pansiyona onu götürürken her zaman kullandığı mamasını da götürün. Herhangi bir bulaşıcı hastalık korkusu var ise veteriner ile görüşüp kedinizin aşılarını kontrol etmeniz tavsiye edilmektedir. Pansiyona size ulaşabileceği bir numara bırakmalısınız. Pansiyondaki personellere kedinin alışkanlıklarından ve karakterinden bahsedilmesi gerekmektedir.
  • Eğer kedinizi bırakacak hem bir dostunuz hem de bir kedi pansiyonu yok ise bu sefer yapılması gereken ise şudur. Evin içinde ona bir güvenlik alanı oluşturun.

Kedinizi Evde Yalnız Bırakmanın Yöntemleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir