Karıncaları Evden Uzak Tutacak Doğal Çözümler
Karıncaları Evden Uzak Tutacak Doğal Çözümler

Karıncaları Evden Uzak Tutacak Doğal Çözümler

Evimizin davetsiz ve can sıkıcı misafiri olan karıncalar sinir bozucu olabiliyor. Evinizin her hangi bir yerinde ufak bir yemek kırıntısı karıncaların istilasına sebebiyet verebiliyor. Bu can sıkıcı durum önleyebilmeniz için evinizde bile rahatlıkla hazırlayabileceğin ve etkili karınca kovma yöntemleri listelenmiştir. Karıncaları Evden Uzak Tutacak Doğal Çözümler nelerdir inceleyelim.

Evde ki Karıncaları Uzak Tutmak için Yapılması Gereken İpuçları ;

Nane : Nane, karıncaları evinizden kovabilecek en etkili yöntemlerden birisidir. Karıncalar nane kokusundan nefret ederler ve nane kokusu içeren bölgelerden uzak dururlar. Karıncaların ağırlıklı olarak bulunduğu yere ya da eve giriş noktalarını bularak biraz kuru nane atarsanız belli bir süre sonra evinize bir daha gelmeyecektirler.

Tarçın Ve Karanfil : Tarçın ve karanfili bir torba içine koyun ve evinizin odalarına asın hem güzel kokacaktır eviniz hem de keskin kokusundan dolayı karıncalar evinizden uzak duracaktır.

Beyaz Sirke : Biraz su ve biraz beyaz sirke ile 3 – 4 damla esansiyel yağ ekleyin ve iyi bir şekilde karıştırın. Püskürtme işlemini yapacak bir kaba koyun ve karıncaların aktif olduğu noktalara evden gidesiye kadar günlük olarak püskürtün karıncaları öldürmez ama iyi bir kovucudur.

Limon : En çok kullanılan ve bilinen bir yöntem olan limon. Karıncaların ağırlıklı bulundukları yere limonun suyunu akıtın, giriş noktalarına ise limon kabuklarını koyun. Evinizden uzaklaşacaklardır. Acı ve ekşi karıncaların nefret ettikleri şeylerdir.

Portakal : Portakal en çok bilinen yöntem olan limondan bile daha etkilidir. Bir adet portakal beş adet limona eş değerdedir. Karıncalardan kurtulmak için bir bardak sıcak su ve portakal kabukları ile macun elde edin bu macunu giriş noktalarına sürün ve belli bir sürenin ardından macunu silin karıncalar artık evinize uğramayacaktır.

Karıncaları Evden Uzak Tutacak Doğal Çözümler Öğrenmiş Olduk 🙂

Gözden Geçir...

Menopoz Nedir

Menopoz Nedir? Belirtileri Tedavisi ve 5 Teşhis Önerisi?

Menopoz nedir! Hakkında çok şey söyleniyor, ancak herkes bunun ne olduğunu ve kadınlar için ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir