Karıncaları Evden Uzak Tutacak Doğal Çözümler

Evimizin davetsiz ve can sıkıcı misafiri olan karıncalar sinir bozucu olabiliyor. Evinizin her hangi bir yerinde ufak bir yemek kırıntısı karıncaların istilasına sebebiyet verebiliyor. Bu can sıkıcı durum önleyebilmeniz için evinizde bile rahatlıkla hazırlayabileceğin ve etkili karınca kovarları listelenmiştir.

Evde ki Karıncaları Uzak Tutmak için Yapılması Gereken İpuçları ;

Nane : Nane, karıncaları evinizden kovabilecek en etkili yöntemlerden birisidir. Karıncalar nane kokusundan nefret ederler ve nane kokusu içeren bölgelerden uzak dururlar. Karıncaların ağırlıklı olarak bulunduğu yere ya da eve giriş noktalarını bularak biraz kuru nane atarsanız belli bir süre sonra evinize bir daha gelemiyecekller

Tarçın Ve Karanfil : Tarçın ve karanfili bir torba içine koyun ve evinizin odalarına asın hem güzel kokacakdır eviniz hem de keskin kokusundan dolayı karıncalar evinizden uzak duracakdır.

Beyaz Sirke : Biraz su ve biraz beyaz sirke ile 3 – 4 damla esansiyel yağ ekleyin ve iyi bir şekilde karıştırın. Püskürtme işlemini yapacak bir kaba koyun ve karıncaların aktif olduğu noktalara evden gidesiye kadar günlük olarak püskürtün karıncaları öldürmez ama iyi bir kovucudur.

[oneri]

Limon : En çok kullanılan ve bilinen bir yöntem olan limon. Karıncaların ağırlıklı bulundukları yere limonun suyunu akıtın, giriş noktalarına ise limon kabuklarını koyun. Evinizden uzaklaşacaklardır. Acı ve ekşi karıncaların nefret ettikleri şeylerdir.

Portakal : Portakal en çok bilinen yöntem olan limondan bile daha etkilidir. Bir adet portakal beş adet limona eş değerdedir. Karınclardan kurtulmak için bir bardak sıcak su ve portakal kabukları ile macun elde edin bu macunu giriş noktalarına sürün ve bellir bir sürenin ardından macunu silin karıncalar artık evinize uğramayacakdır.

Gözden Geçir...

Evliya Çelebi Kimdir? Hayatı ve Eserleri Nelerdir?

Evliya Çelebi Kimdir? Aslen Kütahyalı olan Evliya Çelebi, İstanbul ile Kütahya arasında sık sık gidiş geliş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir