Kabızlık Giderici Doğal Yiyecekler ve Tavsiyeler

Kabızlık, sindirim sistemindeki bozukluk ve düzensiz beslenme nediyle insana gerçekten çileli zamanlar yaşatacak türden bir rahatsızlıktır. Bu nedenle böyle bir sorun varsa bu sorundan kurtulmanın yollarını arar insan.

Kabızlık problemine iyi gelen faydalı besin maddeleri sayesinde bu sorunu kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

1# Su

Kabızlık, katı yiyecekler tüketip, düzensiz beslenme sebebiyle oluşmaktadır. Vücudun su ihtiyacını karşılayıp, bağırsakların daha iyi çalışması için düzenli aralıklarla su içmek çok faydalıdır.

2# Kuru Kayısı

Kayısı kurusu veya mevsimine göre taze kayısı kabızlığı çözecek harika bir meyvedir. Aç karnına birkaç adet kayısı kurusu yiyerek üzerine ılık su içmek bağırsakların çalışmasını sağlar. Buda kabızlık probleminden kurtulmanız için çok faydalı olacaktır.

3# Zeytinyağı ve Zeytin

Zeytinyağı, kabızlığa iyi gelen besin maddelerinden biridir. Lakin, zeytinin üzerine zeytinyağı ve kekik ekleyip birazda limon sıkarsanız kabızlık probleminden çok daha rahat kurtulabilirsiniz. En faydalı yağ zeytinyağıdır, insan vücudunun birçok problemine iyi gelmektedir.

4# Keten Tohumu

Yoğurt ve keten tohumunu karıştırıp tüketmek, bağırsak problemlerine ve kabızlığa çok iyi gelir. Kabızlık probleminiz varsa eğer keten tohumlarını bir kase yoğurda karıştırıp tüketmelisiniz.

5# Bolca Lif İçeren Besinler

Bolca lif içeren meyve ve sebzeler, bağırsaktaki tahrişi önler, sindirim sistemine çok iyi gelir. Baklagiller, pancar, pırasa, ıspanak, lahana, kızılcık, kereviz, keten tohumu Elma, üzüm, avokado ve erik lif bakımından zeygin yiyeceklerdir.

6# Spor ve Egzersiz

Kabızlık problemi çok fazla yemek yiyip, çok az hareket eden insanlarda da gözükmektedir. Bu nedenle günlük hareket aktivitelerinizi arttırmayı ve düzenli spor yapmayı bir yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Spor yapacak vaktiniz yoksa akşam eve geldiğinizde vücudu çalıştıracak bir takım hareketler öğrenebilir ve bunları uygulayabilirsiniz.

7# Diyet ve Kabızlık

Eğer yaza kilolardan kurtulup girme derdindeyseniz sağlam bir diyet yapıyor ve sonucunda kabızlık problemi yaşıyorsanız yukarıda bulunan lif içerikli gıdaları diyet listenize ekleme yaparak bu problemlerden kurtulabilirsiniz. Ara öğün olarak elma, avakado, erik gibi lif içerikli meyveler tercih etmelisiniz.

Gözden Geçir...

adiyaman iptv

kilis iptv satıcısı varmi

kilis iptv satıcısı varmi vaav iptv olarak donmadan ve kesilmeden, Binlerce (50.000) kanal ile kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir