IP TV Nedir? IP TV Nasıl Kullanılır ?(VaavTV)

Birçoğumuz televizyon kullanmanın internetten bir şeyler izlediğimizdeki gibi rahat, birden fazla seçenekli ve daha keyifli olmasını arzu ederiz. Bundan sebeple günden güne temel kablo veya uydu programları yerine alternatif yollar aramaktayız. Bu arayışların sonucunda bizim hayatımıza Netflix, Hulu, IP TV gibi platformlar giriyor. Ancak son dönemlerde sıkça duyduğumuz IP TV diğerlerinden daha da ön plana çıkıyor çünkü diğerlerinden daha kullanışlı, fiyatı gayet ucuz ve seçenek çok fazla. IP TV Nedir IP TV Nasıl Kullanılır (VaavTV)

IP TV Nedir ?

IP TV(internet protokol televizyonu) olarak adındanda anlaşılacağı gibi televizyon programcılığının internet protokülünden geçerek ve internet protokolü kullanılarak iletilmesidir. Daha anlaşılabilir şekilde IP TV’yi şifreli veya şifresiz bir çok kanalların, IP paketlerine bir şekilde dönüştürülerek internet erişim teknolojileri aracılığıyla  son IP TV kullanıcısına yaygınlaşması şeklinde açıklayabiliriz.

IPTV, kendisine göre farklı açılardan artılara sahip olan uydu yayınlarına nazaran, fiyatı ve kullanılabilirliği açısından farklı özelliklerinde olduğunu söyleyebiliriz. Yayıncı işletmenin oluşturmuş olduğu ve içinde yayın verilerinin olduğu paketlerin, genel olarak sabit hatlar kullanılarak evlerimize ulaştırıldığını ekleyerek, uydu ve anten teknolojisinin, IPTV’ye oranla daha analog kaldığını ve erişilebilirlik açısından eski bir teknoloji olduğunu da belirtelim.

İlk yayını Amerika Birleşik Devletlerinin Kanalı olan ABC’nin World News Now adlı programı olan IP TV, Amerika ve Avrupa ülkelerinde 2000’li yılların başlarından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. IP TV’nin çalışmaları Türk Telekom tarafından ülkemizde tam 2008 yılında başlamıştır. 2 yıllık bir geliştirme sürecine tabi olan IP TV sonrasında Tivibu adıyla kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

Hangi IP TV hizmetleri yasal ?

Bizim kullandığımız bir IP TV olan ve sizlerede önerdiğimiz Vaavtv.net yasaldır. Sayısız kampanyası bulunmakta ve her bir yıllık IPTV abonelik uzatma işleminde 3 Ay gibi uzun bir süre size hediye ediyor.

Vaavtv’nin Ayrıcalığı Nedir ?

Gerek kampanyaları gerekse verdiği hizmet ile Vaav Tv diğer IP TV sağlayıcılarından çok çok öndedir. Her içeriğini güncel tutmak için sizler için gayretlerini göstermektedirler. Sunucuları ise şuan olduğu sayılardan kat kat üst kullanıcı sayılarını karşılamaya yetiyor. Bu sunucular sizlerin en kaliteli ve kesintisiz şekilde bir politika dahilinde açılmıştır ve daha bir çok sunucu önümüzdeki dönemlerde yerleştirilecektir. Canlı destek hususu ise göz önünden ayrılmamalıdır. Vaav Tv sizler için son derece ilgili ve çözüm odaklı çalışan Canlı Destek ekibi 7/24 online şekilde sizlere hizmetlerini vermektedir. Bu artıların yanında sizlere kolay arayüz tasarlayan Vaav Tv alınmaya ve kullanılmaya son derece değerdir.

IP TV’nin Geleceği

IP TV servislerinin günümüzdeki kullanıcı sayısını tahmin etmek bir hayli zor. Oldukça çeşitli dağıtıcıların, farklı formatların ve inanılmaz geniş bir korsan içeriğin varlığını düşününce hesaba katmamız gerekli olan çok sayıda veri bulunuyor. Grand View Research’ün araştırmalarına göre, IP TV marketinin 2025 senesinde değeri 117 milyar dolar olacağı söyleniyor.

IP TV Nedir IP TV Nasıl Kullanılır (VaavTV) için aşağıda link bıraktık.

vaavtv iletisim için tiklayin 

Gözden Geçir...

IPTV

IPTV Medya dünyasının bir parçası değilseniz, IPTV‘yi duymamış olma ihtimaliniz yüksektir. Ama muhtemelen yıllardır kullanıyorsun. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir