Hayat Kurtaracak 6 Uygulama – Faydalı Uygulamalar

Belki her gün işimize yaramayacak, ancak bir gün tüm hayatımızı kurtarabilecek bazı uygulamalar var. Doğal afetlerde telefonunuzda yüklü ve hazır bir şekilde durmasını isteyeceğiniz uygulamaları sizler için derledik.

2020’de yaşadığımız üzücü deprem olaylarından sonra bu sene de pek çok bölgede belki de daha büyük bir depremin habercesi olan orta çaplı depremler ve sel felaketleri yaşanmaya başladı. Bu depremler de hepimizin önlemini alması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Faydalı Uygulamalar

Depremler her ne kadar istenmeyen bir şey olsa da ülkemizin acı gerçeklerinden biri olarak kabul ediliyor. Doğal afet olan ve insanlık olarak yapabileceğimiz pek bir şey bulunmayan depremlere karşı alabileceğimiz önlemler elbette ki var. Bunların başında da depreme dayanıklı sağlam binalar yapmak geliyor. Bunun dışında doğal afetler meydana geldiğinde iletişimin de çok büyük bir önemi oluşuyor. Her deprem anında sevdiklerine ulaşmakta zorluk çeken insanların olmasının yanında deprem, sel gibi afetler nedeniyle tutsak kalmış olan insanlara erişmek de zor olabiliyor.

Bugün sizlere belki bugün olmasa da bir gün ihtiyaç duyabileceğimiz, doğal afetlerde kullanılabilecek mobil uygulamalardan bahsedeceğiz. Bu uygulamalar, normal arama ve mesajlaşmanın bulunmadığı noktalarda; internet, bluetooth veya telefonumuzdaki başka özelliklerin gücünü kullanarak iletişim kurmayı sağlıyor. Belki günlük hayatta çok da işimize yaramayacak bu uygulamalar, herkesin her an başına gelebileceği deprem gibi doğal afetlerde kurtarma ekibiyle iletişim kurmada önemli bir yardımcı olabilir. Hazırsanız listemize başlayalım.

Her gün olmasa da bir gün hayat kurtarabilecek uygulamalar

  • Bridgefy
  • Whistle
  • Güvendeyim
  • HeyTell
  • Güvendesin
  • Red Panic Button

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir