Güzel Bir Etliekmek için Malzemeler Neler Olmalı

Konya yöresinin vazgeçilmezi, meşhur yiyeceği etliekmeği Türkiye’nin birçok yerinde farklı tatlarda yiyebilirsiniz. Etliekmek kıyma, sebzenin karıştırılarak bir iç oluşturup, karafırında pişirilen bir yiyecek türü. Burada içine koyacağınız malzemeler bu yiyeceğin tadını çok etkilemekte.

İyi bir etkiekmek yemek istiyorsanız mutlaka dana kıyma kullanmalısınız. Kullanacağınız kıyma yağlı olmalı ki etliekmek kuru olmasın. Eğer kıymanız yağsız ise bir miktar kuyruk yağı ekleyebilirsiniz. Yağlı bir etliekmek çok daha lezzetlidir.

Etliekmeğin sebzeleri ise soğan, biber ve domatestir. Soğanların acısını almak için bir kase suya soğanları ince şekilde doğrayın ve bir süre bekleyin. Daha sonra soğanları elinizle ovarak acısını alabilirsiniz.

Acı seviyorsanız dörtte bir oranında acı biber ekleyebilirsiniz. Yani içerisine koyduğunuz biber miktarının çeyreğini çıkarıp yerine acı biber ekleyebilirsiniz.

Etliekmek içi hazırlarken domatesleri robot ile çekmemeye özen gösterin. Kendiniz ufak ufak doğrayarak domatesleri karışıma ilave edebilirsiniz. Buda, robotta çekilmiş ve pişirme esnasında buharlaşan domatesler yerine etliekmeğin üzerinde kalacak ve aroması sinecek demektir.

Etliekmeğin Yanında Ne İçilir ?

Etliekmeğin yanında en güzel içecek milli içeceğimiz ayrandır. Eğer ayran sevmiyorsanız, şalgamla yada kola ile tüketebilirsiniz.

Gözden Geçir...

Antalya İptv

antalya iptv satıcısı varmi vaav iptv olarak donmadan ve kesilmeden, Binlerce (50.000) kanal ile kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir