Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın 10 Püf Noktası

Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın Püf Noktaları

Sosyolog ve aile planlamacılarının tespit ettiği halıdaki mobilya izlerinden ayrıca sigara dumanından, bitkilerinize ekstra enerji kazandırmaya kadar hayatımızı kolaylaştıracak pek çok pratik ve faydalı bilgi, o can sıkıcı aksilikleri giderebilir ve hayatımızı kolaylaştırabilir. Bundan Dolayı Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın 10 Püf Noktası Küçük ama önemli püf noktalarından bazıları;


1. Elektrik kesintisi sırasında tek bir mum ile kaldıysanız mumu, ufakta olsa bir aynanın önüne koyun. Böylece mum ışığından iki kat daha fazla yararlanırsınız.

Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın 10 Püf Noktası


2. Makas ve bıçak gibi metallerdeki pas lekelerini çıkarmak için gaz kullanın. Pas olan yeri birkaç defa gaza batırılmış bir bezle silin ve yünlü bir kumaş parçasıyla kurulayın. Böylece pas lekelerinin gittiğini göreceksiniz.

pasli-bicak.jpg


3. Soğan ve sarımsak kestikten sonra ellerinizde kalan rahatsız edici kokuları yok etmek artık daha kolay. Bıçağı yıkarken ellerinizi bıçağın metaline bir kaç kez sürüp suda duruladığınızda kötü kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.

sogan.jpg


4. Halılarınızın mobilyalarınızdan dolayı ezilmiş yerlerini düzeltmek için ıslak bir bezle ılık ütüyü ezilmiş yerlerin üzerinde gezdirin. Bu işlemi yaparken ütüyü çok fazla bastırmamaya çalışın. Ezilmiş olan yerlerin düzeldiğini göreceksiniz. Gerekirse biraz fırçalamanız gerekmektedir.

utu.jpg


5. Baş ağrısından kurtulmak için 2-3 adet kahve çekirdeğini bir çay fincanına koyup üzerine limon sıkın. 3-4 dakika beklettikten sonra çekirdekleri yavaş yavaş yiyin. Başınızın ağrısı ilaç kullanmadan geçecektir.

bas-agrisi-014.jpg


6. Kış aylarında odada birkaç kişi birden sigara içiyorsa biriken dumandan kurtulmak için cam açmaya gerek kalmadan birkaç mum yakarak dumandan kurtulabilirsiniz.

Sosyolog ve aile planlamacılarının tespit ettiği halıdaki mobilya izlerinden, sigara dumanından, bitkilerinize


7. Tavanızdan balık kokusunu gidermek için tavayı limonla bir güzel ovalayın ve yıkayın. Kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.

Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın 10 Püf Noktası


8. Bitkilerinize ekstra enerji kazandırmak için yumurtalarınızı haşladıktan sonra kalan suyu saksılarınıza dökün. Bu su bitkiler için oldukça besleyici olmaktadır.

yumurta-026.jpg


9. Buzdolabınız iyi soğutmuyorsa içine bir poşet tuz koyun. Böylece buzdolabının içindeki nemi alarak daha iyi soğutmasını sağlayacaktır.

Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın 10 Püf Noktası


10. Çay ve kahve lekelerini karbonatla silerek çıkartabilirsiniz.

Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın 10 Püf Noktası

Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın 10 Püf Noktası nı sizlerle beraber görmüş olmaktayız. Ayrıca Bu maddeleri ve adımları uygulamak istemiyorsanız en azından sizlere ışık tutmuş olduk. Ayrıca hayatımı hata ve yanlışlıkla dolu olmaktadır. Bunların hiç biri sizlerin yaşama sevincinizi düşürmesine izin vermeyiniz. Bundan dolayı sizler hep mutlu olunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir