Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın 10 Püf Noktası

Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın Püf Noktaları

Sosyolog ve aile planlamacılarının tespit ettiği halıdaki mobilya izlerinden, sigara dumanından, bitkilerinize ekstra enerji kazandırmaya kadar hayatımızı kolaylaştıracak pek çok pratik ve faydalı bilgi, o can sıkıcı aksilikleri giderebilir ve hayatımızı kolaylaştırabilir. Küçük ama önemli püf noktalarından bazıları;


1. Elektrik kesintisi sırasında tek bir mum ile kaldıysanız mumu, ufakta olsa bir aynanın önüne koyun. Böylece mum ışığından iki kat daha fazla yararlanırsınız.

elektrik-kesintisi.jpg


2. Makas ve bıçak gibi metallerdeki pas lekelerini çıkarmak için gaz kullanın. Pas olan yeri birkaç defa gaza batırılmış bir bezle silin ve yünlü bir kumaş parçasıyla kurulayın. Böylece pas lekelerinin gittiğini göreceksiniz.

pasli-bicak.jpg


3. Soğan ve sarımsak kestikten sonra ellerinizde kalan rahatsız edici kokuları yok etmek artık daha kolay. Bıçağı yıkarken ellerinizi bıçağın metaline bir kaç kez sürüp suda duruladığınızda kötü kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.

sogan.jpg


4. Halılarınızın mobilyalarınızdan dolayı ezilmiş yerlerini düzeltmek için ıslak bir bezle ılık ütüyü ezilmiş yerlerin üzerinde gezdirin. Bu işlemi yaparken ütüyü çok fazla bastırmamaya çalışın. Ezilmiş olan yerlerin düzeldiğini göreceksiniz. Gerekirse biraz fırçalayın.

utu.jpg


5. Baş ağrısından kurtulmak için 2-3 adet kahve çekirdeğini bir çay fincanına koyup üzerine limon sıkın. 3-4 dakika beklettikten sonra çekirdekleri yavaş yavaş yiyin. Başınızın ağrısı ilaç kullanmadan geçecektir.

bas-agrisi-014.jpg


6. Kış aylarında odada birkaç kişi birden sigara içiyorsa biriken dumandan kurtulmak için cam açmaya gerek kalmadan birkaç mum yakarak dumandan kurtulabilirsiniz.

mum-012.jpg


7. Tavanızdan balık kokusunu gidermek için tavayı limonla bir güzel ovalayın ve yıkayın. Kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.

balik-kokusu.jpg


8. Bitkilerinize ekstra enerji kazandırmak için yumurtalarınızı haşladıktan sonra kalan suyu saksılarınıza dökün. Bu su bitkiler için oldukça besleyicidir.

yumurta-026.jpg


9. Buzdolabınız iyi soğutmuyorsa içine bir poşet tuz koyun. Böylece buzdolabının içindeki nemi alarak daha iyi soğutmasını sağlayacaktır.

tuz-011.jpg


10. Çay ve kahve lekelerini karbonatla silerek çıkartabilirsiniz.

kahve-lekesi.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir