Futbolcu olmak istiyorum Nereden Başlamalıyım?

Futbol sporu birçok kültür ve ülke tarafından sevilerek yapılan spor dalıdır. Futbol’ un 260 milyondan fazla kayıtlı oyuncusu ve milyarlarca fanı bulanmkta olan popüler bir spor dalıdır. Aslında futbolcu olmanın açık ve net bir yolu bulunmamaktadır. Fakat profesyonel sporcuların nasıl sporcu olduklarını incelenecek olursa birbirlerine benzer aşamalardan geçtikleri gözlemlenmiştir. Eğer gerçekten profesyonel bir futbolcu olmak istiyorsanız belli başlı temel aşamalar ve statejiler size yol gösterecekdir.

Futbolcu Olmak İstiyorum Nereden Ve Nasıl Başlamalıyım ;

Futbol İle İlgili Tüm Sistemi Öğrenin : A dan Z ye kadar bu spor branşında olabildiğince tüm her şeyi öğrenin. DVD, film, maçları, belgeselleri izleyin. Ünlü ve başarılı profesyonel sporcuların taktiklerini analiz edin ve çözümlemeye uğraşın.

Kendinize İnanın : Her işin başında da olduğu gibi başarılı olmanın yolu ise de kendinize inanmakla başlmaktadır. Kişinin kendisine inanması ; daha iyi plan yapmasına, daha güçlü hissetmesine ve motive olmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı başkaların sizin hakkınızda ne düşündüğüne ya da fizki yeterliliğinizin olup olmadığına bakmaksızın sadece ve sadece kendine inanmanız gerekmektedir.

Tek Başınıza Antrenman Yapın : Kendinizi geliştirmek istiyorsanız her zaman tek çalışmak önemlidir. Zayıf olduğun yönlerinizde mutlaka olarak kendinizi geliştirmeye zaman ayırmanız gerekmektedir. Örnek olarak hızlı koşamıyorsan gün gün artan performans ile koşuya çık.

[oneri]

Elinizden Geldiğince Maçlara Katılın : Kondisyonunuzu arttırabilmek ve antrenmanlarınızın ne kadar faydalı geçtiğini görebilmek için mutlaka maçlara katılın. Eğer elindinden geldiğince maç yaparsan takım oyununda, kondisyon arttırılmasında ve eksiklerini görmene yardımcı olacakdır.

Kendinizi Hazır Hissettiğinizde Kulüplere Başvurun : Eğer çok çalıştıysan ve kendinizi geliştirdiyseniz belediye futbol takımlarına ya da kulüplere başvuru yapmaya başlayın. Seçmelerde akıllı davranın, gücünüzü doğru kullanın, tüm yeteneklerinizi sergileyin seçilirseniz artık sizinle ilgilenen özel kişiler başınızda olacakdır. Ama seçilemezseniz motivasyon düşürmeyin ve umudunuzu kaybetmeyin. Diğer yerlere başvurun, bu süre zarfında da kendinizi geliştirmeye daha çok zaman ayırın. Eğer gerçekten inanırsanız iyi bir futbolcu olabilirsiniz.

Gözden Geçir...

Antalya İptv

antalya iptv satıcısı varmi vaav iptv olarak donmadan ve kesilmeden, Binlerce (50.000) kanal ile kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir