Evde Yoğurt Nasıl Yapılır ?

Gıda hilekarları nedeniyle birçok insan artık kendi yiyeceğini kendisi üretmeye çalışıyor. Bunlardan en önemlisi de çok fazla tükettiğimiz süt ve süt ürünleridir. Yoğurt yüksek protein içeren bir gıda türüdür bu nedenle vücudumuza birçok faydası vardır. Evde kendi yoğurdunuzu yapmak istiyorsanız aşama aşama aktarıyoruz.

1# Öncelikle sütü kaynatıyoruz. Kaynattıktan sonra serçe parmağımızı sütün içerisine sokarak sıcaklığını kontrol ediyoruz. Eğer parmağımızı yakmayacak şekildeyse cam kavanoza sütü boşaltıyoruz ve bir miktar sütü tencerede ayırıyoruz.

2# Tabağın içerisinde iki yemek kaşığı yoğurdu ve tencerede ayırdığımız bir miktar sütü karıştırıp kavanoza aldığımız sütün içerisine döküyoruz ve karıştırıyoruz.

3# Kapağını kapatıp ince bir bez ile sarıp karanlık bir ortamda 6 saat bekletiyoruz.

4# Beklettiğimiz yoğurdu bir gün süreyle kapağını açmadan buzdolabında bekletiyoruz. Artık yoğurdunuz hazır.

Doğal yoğurt yemek isteyenlere oldukça basit bir şekilde kendi yoğurtlarını nasıl yapacaklarını aktardık. Kendi yoğurdunuzu yapmak istiyorsanız bir miktar yoğurt gerekmektedir. Bunun nedeni yoğurdun mayalanmasını sağlamaktır. Doğal olduğunu düşündüğünüz ürünleri kullanabilirsiniz.

Gözden Geçir...

IP TV Nedir? IP TV Nasıl Kullanılır ?(VaavTV)

Birçoğumuz televizyon kullanmanın internetten bir şeyler izlediğimizdeki gibi rahat, birden fazla seçenekli ve daha keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir