Ev Temizliğinde İşinize Yarayacak 10 Pratik Bilgi

Ev temizliğinde işinize yarayacak 10 pratik bilgi işlerinizi oldukça kolaylaştıracak. Kimi zaman temizlik yaparken nereyi hangi ürünle temizleyeceğimizi bilemediğimiz oluyor. Ev temizliğinde sıralama yapmak oldukça zor. Banyo temizliği püf noktaları, halı temizliği püf noktaları, mutfak temizliğinde püf noktalar birbirinden ayrılmaktadır. Temizlik konusunda daha farklı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

1- Koltuk Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Tertemiz ve parlak koltuklara sahip olmak istiyorsanız su arap sabunu ve sirke üçlüsünden faydalanabilirsiniz. Arap sabunu ve sirkenin ev temizliğinde önemli yer tuttuğunu bilmeyen yoktur. Yarım kova suya 1 kaşık arap sabunu döktükten sonra koltuklarınızı silebilir, 10 dakika beklettikten sonra da sirkeli su ile durulamasını yapabilirsiniz. Koltuklarınızın parlaklığına inanamayacaksınız.

2- Cam Temizliği İçin Püf Noktalar

Cam silmek oldukça zor bir iştir. Ne kadar silerseniz silin buğulanmalar dalgalanmalar kalmaktadır. Parlak camlar için size harika bir fikir sunuyoruz. Suyunuzun içine kremsiz bebek şampuanı katıp camlarınızı sildikten sonra gazete kağıdı ile kurulama yapın. Camlarınız hem uzun süre temiz kalacak hem de parlaklığı göz kamaştıracak.

3- Halı Temizlemek Artık Çok Kolay

Halı temizliğinde karbonat ve beyaz sirke kullanabilirsiniz. Karbonat sürdüğünüz halıyı beyaz sirkeli su ile temizlemek mikropların ölmesine yardımcı olurken halınızın tüylerini tertemiz yapacaktır.

4- Pırıl Pırıl Mutfak Dolapları

Pırıl pırıl parlayan mutfak dolaplarına sahip olmak artık çok kolay. Sıcak suyun içine atacağınız bulaşık makinesi tableti ile sileceğiniz dolaplarda yağ lekesinden eser kalmayacak. Son olarak sirkeli su ile sileceğiniz dolaplardan makine tabletinin tüm kimyasalını arındırmış olursunuz.

5- Duşakabin Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Bulaşık makinası parlatıcısı ile duşakabin camlarınız inanamayacağınız derecede parlayacaktır. Ayrıca bu yöntem ile uzun süre su lekelerinden kurtulmuş olursunuz.

6- Parlak ve Hijyenik Zeminler İçin Pratik Bilgiler

Zemin temizliği için tozlardan arınmak adına ilk olarak süpürme işlemini yapıyoruz. Daha sonra kovaya hazırlayacağımız arap sabunlu suyla yerleri silebiliriz.

7- Fayans Temizliği İçin Yapılması Gerekenler

Karbonat ve limonu karıştırarak kremsi doku elde edip fayanslarınızı silebilir, daha sonra da durulayabilirsiniz. Bu yöntemle fayanslarınızın uzun süre buhar tutmayacağından emin olabilirsiniz.

8- Mis Kokulu Yataklar

Yataklarımızın temizliği için belli aralıklarla muhakkak havalandırmalıyız. Üzerine karbonat döküp bir süre bekletip süpürdükten sonra yatağımız tüm mikroplarından arınmak olacaktır. Diğer ve çok kullanılan yöntem ise beyaz sirke ile yatak temizliğidir.

9- Lekesiz Kapılar

Beyaz kapı temizliğinde asla kimyasal madde kullanmamalıyız ve yumuşak bezlerle silmeye özen göstermeliyiz.

10- Parlak Çeşme ve Bataryalar

Çeşme ve bataryalarınızda kireçlenme ve su lekesi oluyorsa son zamanlarda oldukça çok kullanılan cif poşet uygulamasını yapmanızı öneririz.

Gözden Geçir...

Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Hangi odayı temizlerseniz temizleyin, temizliği her zaman yukarıdan aşağı doğru yapmalısınız. Önce tavan, duvarlar, camlar, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir