EBA Canlı Derse Nasıl Girilir?

 

Başta öğrenciler olmak üzere öğretmen ve velilerinde odak noktası olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) bulunduğumuz süreçte kurtarıcı ve önemli bir rol oynamaktadır. EBA canlı derse nasıl girilir sorusu birçok kişi tarafından oldukça merak edilmiştir. Tüm dünya ortalığı kasıp kavuran Corona virüsüyle mücadele etmektedir. Vaka sayılarının artışıyla birlikte çocukların virüsü taşıyıcı faktörde olması ilk aşamada korkulan bir gerçeklik olmuştur. Veliler ve eğitimciler okulda eğitime devam edebilecek miyiz tedirginliğiyle farklı yorumlar getirilmiştir. İlk aşamada eğitim ve öğretimi tedbirlerle birlikte sürdürmeye devam kararlılığı alınsa da artan vaka sayılarıyla birlikte bu durum rafa kaldırılmıştır. Ve öğrencilerin vaka sayıları düşüne kadar sonlanma zamanı kesinleşmemek üzere evden eğitim almaya devam etmeleri kararı alındı.

EBA Canlı Ders Eğitimi

İçindekiler

EBA canlı derse nasıl girilir sosunun cevabı için öncelikle canlı derse giriş aşamalarından bahsedeceğiz. Zorunlu veyahut gönüllü karantina sürecinde evlerimize kapanmak durumunda kalırken, eğitim ve öğretim gibi önemli hususların sekteye uğraması söz konusu olmuştur. Ancak kurulan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğrencilerimizin eğitim ve öğretimden uzak kalmasına engel olmuş ve aktif olarak kullanılırken, eğitici videolar ve faydalı eğitim içeriklerine ulaşabilecekleri verimli bir ağ olmuştur. Dolayısıyla öğrenciler ve öğretmenler tarafından sıklıkla kullanılan bir platform olmuştur.

EBA Canlı Derse Giriş Yapma Aşamaları

Sınıf ortamını evlere taşıyan EBA çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. EBA canlı derse nasıl girilir cevabı oldukça basittir. Canlı derse girmekte zorlanan kişiler hala mevcuttur. Kardeşinizin, çocuğunuzun ya da bir yakınınızın sorumluluğu artık sizin üzerindeyse ve EBA canlı derse girmeye çalışıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere canlı derse girme aşamalarından bahsedeceğiz. Artık herkesin rahatlıkla giriş yapacağı EBA çevrimiçi sosyal eğitim platformu sistemine girmek oldukça basittir. EBA’ya girmek için aşamalar aşağıdaki gibidir:

  • EBA Giriş ekranında öğrenci, öğretmen ve veli girişi vardır.
  • Öğrenci olarak kendi sayfamıza ulaşmak için öğrenci yazan butona dokunmamız gerekmektedir.
  • Tıkladığınızda “EBA Giriş” ekranına yönlendirileceksiniz.
  • Eğer Açık Öğretim öğrencisiyseniz, Açık Öğretim yolunu izlemeniz gerekmektedir.

Bu bilgilerin sizler için faydalı olduğunu düşünüyorsanız sıradaki yazıyı da okumayı unutmayın.

 

Gözden Geçir...

Menopoz Nedir

Menopoz Nedir? Belirtileri Tedavisi ve 5 Teşhis Önerisi?

Menopoz nedir! Hakkında çok şey söyleniyor, ancak herkes bunun ne olduğunu ve kadınlar için ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir