DP Kablosu Ne İşe Yarar ? Display Port Nedir ? Dp’yi VGA’ya Dönüştürme

Yeni nesil birçok monitör veya televizyon ekranlarında çokca rastladığımız DP görüntü çıktısı nedir ? Display Port kullanmak ne gibi avantajlar sağlar ? Display Port dönüştürücüsü kullanarak VGA, HDMI ya da DVI monitör bağlanabilir mi ? gibi sorularla meşgulseniz sizler için bir içerik hazırladık.

Display Port; 2007 yılında Vesa tarafından tasarlanan ve DVI ile HDMI bağlantılarının yerini almayı planlayan dijital ses ve görüntü aktarımı teknolojisidir. Bilgisayarları monitör harici sinema sistemlerine yada televizyona bağlamayı mümkün kılar. Modern ekran kartlarında DP portu yer almaktadır.Yine modern monitörlerde Display Port çıkışı bulunmaktadır.

Eski moditörünüz var ve kullanmak istiyorsunuz, fakat ekran kartınızda Display portu mevcut ve monitörünüzde bu destek yok diyelim Ne yapmanız gerekiyor ? Bir çevirici kabloya ihtiyacınız olacak. DP to VGA kabloları ile Displayport çıkışını VGA çıkışına dönüştürebilirsiniz. Yine DP – HDMI dönüştürücü kablolarla boştaki DP portunuzu HDMI bir televizyona yada monitöre aktarabilirsiniz. Bu dönüştürücü kablo tercih ederken mutlaka ürün yorumlarına göz atmalısınız. Bazı kablo veya aparatlar o kadar kalitesiz olabiliyor ki birkaç kullanım sonrası bozulabiliyor.

Böyle bir sorunla karşılaşmamak için mutlaka tavsiye edilen bir ürün tercih etmelisiniz. Ayrıca Display Port çıkışlı bir cihazınız varsa bu portu kullanara görüntü aktarmanız size oldukça fayda sağlayacaktır.

Gözden Geçir...

Antalya İptv

antalya iptv satıcısı varmi vaav iptv olarak donmadan ve kesilmeden, Binlerce (50.000) kanal ile kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir