Dolgun ve Parlak Saçlar İçin Karanfil

Dolgun ve Parlak Saçlar İçin Karanfil. İnce telli saçlar bakımlı bir kadının en büyük kabusudur. Bunun için saçları dolgun gösterecek kesimler uygular hatta çıtçıt ya da postiş bile kullanabilir. Saçınızı hacimli ve dolgun gösterecek bir formül sunuyoruz sizlere; karanfil! Saçlarınızda karanfil gücünü yakalamak için yapmanız gereken çok basit.

    Bir avuç karanfili bir litre oda sıcaklığındaki suya atıp, karanlık bir ortamda bir gün bekletmeniz gerekmekte. Cam şişe olması daha sağlıklı bir karışım elde etmeniz açısından önemli. Bir gün boyunca karanlık bir ortamda demlenmiş sudan karanfil tanelerini çıkarıyoruz. Elde ettiğiniz bu suyu dilerseniz banyodan çıkmadan evvel saçlarınızın son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Diğer pratik yöntem ise cam şişedeki suyumuzu pamuk yardımıyla saç diplerine yedirmek olacaktır. Karanfil suyunu saçlarınıza sürdükten sonra diğer bakım yağlarında olduğu gibi yıkamanız gerekmiyor. Saçlarınızı kurutup gününüzü dilediğiniz şekilde geçirebilirsiniz. Karanfilin harika kokusu bu sayede hep saçlarınızda kalacak ve aynı zamanda saçınızı güçlendirmek için gerekli bakımı yapacak. Kokusundan hoşlanmıyorsanız akşamdan saç diplerinize sürüp sabah yıkayabilirsiniz.
Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir?
-Saçlarınızın daha hacimli olması için karanfilden faydalanabilirsiniz.
-Saç dökülmelerinin nedenini kısa sürede etkisiz hale getirerek dökülmeleri durdurur.
-Saç dökülmelerini engellediği gibi yeni saç oluşumlarının da artmasını sağlar.
-Parlak, canlı ve pürüzsüz saç telleri için karanfil bitkisinin kullanılması gereklidir.
-Uzun süreli kullanımlarda saçların daha çabuk uzamasını sağlar.
-Saç kırıklarını onardığı ve daha sağlıklı saç telleri yarattığı gözlemlenmiştir.
-Saç köklerinde vitamin ve mineral eksikliğinde görülen mantar oluşumlarını kısa süre içinde giderir.
-Saç derisinin daha sağlıklı hale gelebilmesi için karanfil kullanımının yanı sıra saç köklerinin oksijen alımını kolaylaştırır.
-Elde edilen sağlıklı saç görüntüsünün uzun süre korunmasına yardımcıdır. Daha kolay şekil alan saçlar canlılığını uzun süre yitirmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir