Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

Diş ağrısı için doğal çözüm yolları arayan birçok kişi bulunmaktadır. Evde doğal tedavi yöntemlerini uygulayarak bu ağrıyı yok etmek isteyenler için ayrıntılı bilgileri bu başlık altında derledik. İnsan hayatını çok olumsuz yönde etkileyen bu ağrılar genellikle geceleri başlar. Günlerce uykusuz bırakır. Diş ağrısına ne iyi gelir ve diş ağrısı nasıl geçer sorularına cevap arayarak evde doğal tedavi ile geçici bir çözüm bulmak isteyenler doğru yerdeler. Peki, diş ağrısına ne iyi gelir ve ne keser? Evde çürük diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısı için geçici bir çözüm arayanlar hemen ayrıntıları inceleyebilir. Unutulmamalıdır ki bu sağlık sorunu için mutlaka bir diş hekimine de görünmeniz gerekmektedir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısına tetikleyen ve diş ağrısına iyi gelen birçok etken vardır. Çürüyen dişler zamanla diğer dişlerinize de zarar vereceği için geçici çözümler arasanız da mutlaka uzman bir diş hekimine görünmeniz gerekir. Aksi takdirde ilerleyen süreçte daha kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Diş ağrısına iyi gelen bazı doğal yöntemler bulunur. O yöntemlere bu başlık altında ayrıntılı şekilde yer verdik.

Evde Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Ağrıyı uyuşturmak için nane çayı kullanılabilir. Hassas diş etleri için genellikle uygulanır. Bunu yapmak için, kullanılmış bir çay poşeti etkilenen bölgeye uygulamadan önce soğumasını bekleyin. Yine de biraz sıcak olmalı.

Binlerce yıldır sarımsak, tıbbi özellikleri ile tanınmış ve birçok tedavide kullanılmıştır. Diş plağının neden olduğu ağrı için, ağrı kesici olarak da işlev görebilir.

Vanilya özü, ağrıyı uyuşturmaya yardımcı olabilecek alkol içerir. Bilimsel olarak kanıtlanmış antioksidan özellikleri de vanilya özünü etkili bir iyileştirici yapar.

Bir oksijenli su ile gargara da ağrıyı ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olabilir. Bakterileri öldürmeye ek olarak, oksijenli su plakları azaltabilir ve kanayan diş etlerini iyileştirebilir.

Diş Ağrısını Ne Keser?

Birçok kişi tarafından ilk uygulanan doğal yöntemlerden bir tanesi de karanfildir. Karanfil yağı ağrıyı etkili bir şekilde uyuşturabilir ve iltihabı azaltabilir.

Birçok insan için, tuzlu suyu ağızda çalkalamak etkili bir birinci basamak tedavidir. Tuzlu su doğal bir dezenfektandır ve dişlerinizin arasına sıkışmış olabilecek gıda parçacıklarını ve döküntüleri gevşetmeye ve diş arasından söküp atmaya yardımcı olabilir.

Özellikle herhangi bir travma diş ağrınıza neden olmuşsa, yaşadığınız ağrıyı hafifletmek için soğuk kompres kullanabilirsiniz.

Hangi Diş Ağrıları ve Durumlarda Hekime Gidilmelidir?

Diş ağrıları hekimlerin en sık karşılaştığı rahatsızlıklardan bir tanesidir. Aşağıdaki durumlar ile karşılaşıyorsanız uzman bir hekime başvurmanız gerekir.

  • Ateş
  • Nefes alma veya yutma güçlüğü
  • Bir veya iki günden fazla süren genel ağrı
  • Herhangi bir bölgede şişme
  • Yemek yerken ve ısırırken acı hissi
  • Anormal kırmızı ve kanayan diş etleri
  • Kötü tat alma

İltihaplı Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

İyileştirici bir özelliğe sahip olan buğday çimi ağızınızda bulunan iltihabı da iyi edebilir. Enfeksiyonları önler ve yüksek klorofil içeriği de bakterilerle savaşır.

Bu noktada buğday çimi suyu tercih edebilirsiniz.

Çürük Diş Ağrısına İyi Gelen Şeyler

Anti bakteriyel ve antioksidan özelliklere sahip olan kekik, diş ağrılarına doğal tedavi yöntemlerinde tercih edilir. Diş ağrılarını geçirmek veya hafifletmek için güvenilir bir kaynak olacaktır.

Bunu kullanmak için, birkaç damla kekik esansiyel yağını ve birkaç damla suyu pamuklu bir topun üzerine sürün. Yağı su ile seyrelttikten sonra, etkilenen bölgeye uygulayın.

Ayrıca küçük bir bardak suya bir damla yağ ekleyebilir ve bir gargara yapabilirsiniz

Gözden Geçir...

Diş ağrısına ne iyi gelir

Diş Ağrısı Neyle Geçer? Ne iyi Gelir?

Günlük olarak yenilip içilen gıdalar ya da mikrop, bakteri tarzı etkenlerden kaynaklanan diş çürümeleri, sonrasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir