Dark Nerede Çekildi ? Winden Kasabası Gerçek mi ?

Netflix’in ürkütücü dizisi Dark Nerede çekiliyor ? Nükleer santralin yakınındaki küçük kasaba Winden’de tuaf şeylerin olduğu Dark dizisi izleyicinin birkaç dakikada anlayacağı üzerine Alman yapımı bir dizi. Winden Kasabası gerçekte olmayan hayali bir yer.

Uzun ağaçlar, karanlık orman, yeraltı mağaraları ve küçük kasaba topluluğunun bulunduğu Dark dizisi Almanya’nın Berlin şehrinin yakınlarında çekiliyor.

Winden Kasabası (Berlin yakınlarında bir mahalle)

Dark’ın senaryosunu ve yapımcılığını üstlenen Jantje Friese neden kurgusal bir şehir ismi kullandığını “Bunu kasten istedik, çünkü belirli bir Bavyera veya Kuzey Almanya ayarı ile renklendirmek istemedik. Her yerde olabilecek bir yerde olmasını istedik.” bu şekilde açıklıyor.

[reklam]
Winden Nükleer Santrali

Berlin şehir merkezini birkaç dakika geçtikten sonra bir köye dönüşüyor diye ekleyen yazar, farklı mekanlar kullandığını da dile getiriyor. Dizinin bölümleri tek seferde çekilmiştir. Örneğin ormandaki tüm sahneler tek seferde çekiliyor daha sonra okul sahneleri tek seferde çekiliyor.

1 haftalık çalışmanın ardından okulun 80li yıllara uygun hale getirilmesinin ardından o zaman periyodundaki tüm sahneler çekiliyor, böylece sezondaki tüm sahneleri çekmiş yani 10 saatlik bir film gibi düşünüp herşeyi tek seferde tamamlamışlar.


Gözden Geçir...

Anne with an E Nerede Çekildi ?

İzlerken herkesin duygulandığı başarılı Netflix dizisi “Anne with an E” dizisi nerede çekildi ? Green …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir