Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ?

Kış günü kar yağmasa bile arabanın camları buz tutabiliyor. Hava sıcaklığının düşük olduğu kentlerde bu sorun sizin soğuk arabada 5-10 dakika aracı ısıtıp camlara kaloriferi verip beklemenize neden oluyorsa daha kolay yöntemleri deneyerek saniyeler içerisinde buzlanmış camlarınızı temizleyebilirsiniz.

1# Aracınızda 1 Şişe Kolonya Bulundurun

Arabanın buz tutmuş camına biraz kolonya döküp bir bez ile temizlediğinizde saniyeler içerisinde camlarınız çözülecek ve buzdan kurtulacaktır.

2# Sirkeli Solisyon Hazırlama

Bir litrelik şişenin üçte ikisi miktarda su ve üçte biri miktarda sirkeyi koyarak bunu sprey başlık ile camlara püskürttüğünüzde camlarınız çözülecektir. Biraz kötü koksada saniyeler içerisinde aracınız yolculuğa hazır olacaktır.

[reklam]

3# Özel Camsil Suyu Kullanmak (Antifrizli)

Cam suyunuzu petrol istasyonlarından yada oto tamircisinden tedarik ederek kış zamanı normal su yerine kullanabilirsiniz. Bu sularda buzları çözecek etkiye sahiptir. Normal radyatörde kullandığımız antifriz boyayı inceltebilir. Bu nendenle camsil suyu kullanmaya özen göstermeliyiz.

4# Ilık Su

Aracınızı çalıştırmadan önce yanınıza bir miktar ılık su alarak buzlandığını düşündüğünüz cama döküp buzların çözülmesini kolaylaştırabilirsiniz. Asla kaynar derecede su dökmeyin. Bu camlarınızın çatlamasına neden olabilir.

5# Buz Çözücüler

Marketlerden tedarik edebileceğiniz buz çözücü spreyleri kullanarak yine buzlu camlardan saniyeler içerisinde kurtulabilirsiniz. Kış zamanı birçok büyük markette bu spreylere ulaşabilirsiniz.

6# Tuzlu Su Karışımı

Göller, nehirler donar fakat denizler donmaz. Bunun nedeni deniz suyunun içindeki tuz miktarıdır. Birçok şehirde kar ve buzlanmayla mücadele esnasında kaya tuzu kullanılır. Tuz, suyun donmasını engeller ve donmuş olanıda çözecektir. Tuzlu su karışımını bir bidona koyarak sprey başlık ile uygulayıp donmuş camlarınızı çözebilirsiniz.

Gözden Geçir...

Meyve Ve Sebzeler Nasıl Yıkanır ?

TARIMSAL İLAÇLARI UZAKLAŞTIRIN Pandemi olsun veyahut olmasın meyve ve sebzeleri yemeden evvel kesinlikle yıkamak gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir