Buzdolabı Kokusundan Kurtulma Yöntemleri

Buzdolaplarında ağzı açık yiyecek veya içecek bulunduruyorsanız bir koku oluşumu ve diğer yiyeceklere bu kokunun sinmesi gerçekten oldukça kötü bir durumdur. Bu kokuyu gidermek için neler yapabilirsiniz şimdi başlıklar halinde inceleyelim.

1# Çay Posası ve Limon

Demlediğiniz çaylardan arta kalan posayı atmayın, bir kabın içerisine koyun üzerine de bir dilim limon ekleyin daha sonra bu karışımı buzdolabın içerisine koyun, kısa sürede kokuyu ortadan kaldıracaktır.

2# Pirinç ve Türk Kahvesi

Nemi çektiği bilinen pirinçler bu sorununda üstesinden gelmenizde faydalı olacaktır. Bir kabın içerisine bir kaşık pirinç ve üzerine türk kahvesi koyun. Buzdolabı rafınıza bu karışımı koyduktan bir gün sonra kokudan kurtulmuş olacaksınız.

3# Pamuk ve Vanilya

Kötü kokulardan kurtulmanın yanı sıra buzdolabının vanilya gibi kokmasını sağlayan bu birleşim ise bir parça pamuğu vanilya ile ıslatıp bu pamuğu buzdolabının içerisinde bir yere koymaktan başka birşey değil.

4# Limon Dilimleri

Birkaç limonu dilimleyerek bir kabın içerisinde ağzı açık şekilde buzdolabınıza koyun, buda kötü kokuları önlemede oldukça etkilidir, fakat ara ara bu limonları yenilemeniz gerekir.

5# Karbonat

Bir kabın içerisine bir miktar karbonat koyup buzdolabın rafına yerleştirin. Bunu sürekli olarak kullanırsanız buzdolabınızda kötü kokudan eser kalmaz ve sürekli ferah bir buzdolabına sahip olursunuz.

Son olarak kötü koku oluşumunu kesmek için ağzı açık hiçbir sebze veya meyve, yemek, gıda ürününü dolabınıza yerleştirmeyin. Kestiğiniz bir karpuzun kalan kısmını buzdolabınıza yerleştirmek istiyorsanız mutlaka ve mutlaka onu bir poşet yardımı ile bağlayıp kokunun diğer yiyeceklerin üzerine sinmesine engel olabilirsiniz.

Gözden Geçir...

2021’de en çok satan oyunlar: İşte ilk 10!

Pandemi nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde, her yaştan insan vakit geçirmek için bilgisayar oyunları oynuyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir