Bıttım Sabunu Nedir? Neye iyi gelir?

Bıttım Sabunu Nedir ? Neye İyi Gelir ?

Bıttım Sabunu Nedir ? Neye İyi Gelir ? Kim derdi ki kelliğin çaresi yine bizim topraklarımızda bulunacak. Şuan piyasada bulunan ve saç çıkardığı uzmanlar tarafından da kanıtlanmış olan bazı ürünlerin Güneydoğu Anadolu bölgesinden çıktığını artık biliyoruz. Mavi serum ve saç losyonu ürünü eksilen saçların çıkmasını kolaylaştırıyor.

Fakat bazı bu ürünü kullananlar tarafından bu ürünlerin sitesinde yorum bölümünde de yazıldığı gibi saç çıkarması konusunda sorun olmamasına karşılık ürünü bir anda kestiklerinde çıkan saçların döküldüğü üzerine görüş bildirmeleri bu ürünleri kullanmayı düşünenleri tereddüte düşürebiliyor. Bıttım sabunu bu konuda doğal tedavi olarak birçok berber tarafından önerilmekte. Saç çıkardığı kesin olarak kanıtlanmasa da saç dökülmesine karşı doğal çözüm diyebiliriz.

Bıttım Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişen yabani fıstık ve menengiç yağlarından elde edilen bir sabun. Bölge halkı arasında Botan Sabunu olarakta bilinen bu sabun saç dökülmesine karşı iyi gelmesi ve ayrıca vücudda mantar ve egzema karşısında da oldukça faydalı. Botan sabunu ismini de yine asıl çıktığı bölgeden alır. Bıttım sabunu, Mardin’in Botan bölgesi ve Siirt arasında üretimi oldukça yaygındır. Doğal bir ürün olduğu için yan etkisi neredeyse bulunmamaktadır.

Bıttım Nerede Çıkar

Bıttım sabunu özellikle Siirt’te ortaya çıkmaktadır. Ülkemizin tanıtımında da oldukça yer bulan bir sabun çeşidi olmaktadır. Özellikle yurtdışı siparişlerine yetişilmediği ve oldukça fazla talep olduğu gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Siirt bıttımı organiktir. Seri veya makine üretimi değildir. Bundan dolayı doğal yollar ile el emeği ile üretilmekte olmaktadır. Yerli halk bu sabun ile gelir sağlamakta ve yaşamını sürdürmektedir. Ülkemizde ve Dünyamızda oldukça bilinen ve Amerika sarayında dahil kullanılan bir sabun çeşidi olmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir