Bilinmeyen Teknolojik Bilgiler
Bilinmeyen Teknolojik Bilgiler

Bilinmeyen Teknolojik Bilgiler

Bilinmeyen Teknolojik Bilgiler

Her gün teknolojiyle ciddi bir iletişim halindeyiz. Ancak hala kimsenin pek bilmediği bilgiler var. İşte muhtemelen bilmediğiniz teknolojik bilgiler…Bilinmeyen Teknolojik Bilgiler
Bilinmeyen Teknolojik Bilgiler
* Artık ortalama her 8 çiften bir tanesi internet üzerinden tanışıyor
* Teknolojinin pilot bölgesi Yeni Zelanda… Birçok şirket ürünlerini veya servislerini Yeni Zelanda’da denerler çünkü kendi çapında, küçük, izole ve ana dilleri İngilizcedir.
* Bill Gates’in evi MAC tasarımıdır.
* Balıktan daha balık; robot balık! 2012 yılında NYU-Poly adlı firma robot bir balık geliştirdi ve bunu akvaryuma saldı. işin ilginç tarafı diğer balıklar robot olduğunu anlamadılar. Robot balık ortama hemen uyum sağladı.
* İnsansız fabrikalara geri sayım başladı! İmkansız gibi gelebilir ama Japonya’da bir fabrika robotlara bıraksan 30 gün boyunca çalışabilecek biçimde tasarlanmış. Neredeyse hiç insan çalışmıyor.
Köpeği gezdirirken sokak temizliğine dikkat… Meksika’da, yukarıda gördüğünüz özel kutular köpek pisliği atmak için. Olayın süperliği ise; köpek dışkısını atınca size belli bir süre Wİ-Fİ hizmeti sunması 🙂
* Sahte elma; gerçek sanıp çalışan elemanlar Çin’de sahte Apple mağazası o kadar sahte ki çalışanlar bile gerçek Apple mağazasında çalıştıklarını sanıyorlarmış. 🙂 Öğrendiklerinde ne düşündüler çok merak ediyoruz.
* Güvercin vs Upload! İnternetin ilk yıllarında kafa kafaya olan rekabette şu an güvercinler önde! Nasıl mı? Güvercine USB bağlayıp yollamak, geniş bant üzerinden dosya yollamaktan daha hızlı.
* Yılın Adamı! Time Dergisi 1982 yılındaki sayısında, her yıl seçtiği “yılın adamı” olayını değiştirerek “yılın makinesi” olarak bilgisayarı seçti.
Bilinmeyen Teknolojik Bilgiler de yazımızın sonuna geldik.

Gözden Geçir...

İlginç Bilgiler

Faydalı Bilgiler, Duyulmamış Bilgiler, İlginç Bilgiler

Yaklaşık 200 ülke ve 8 milyardan fazla insanla dünya ilginç, eğlenceli ve büyüleyici yerlerle ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir