Çarşamba , Haziran 16 2021

PC Ram Özelliklerini Nasıl Öğrenebilirim?

Bilgisayardaki Ramin Özelliklerini Nasıl Öğrenebilirim?

Bilgisayarlar artık devasa özelliklere sahip olmaya başladı. Oyunların ve diğer proğramların ihtiyaç duydukları sistem özellikleri arttıkça bilgisayar üreticileri de daha iyi özelliklere sahip bilgisayarlar üretmeye başladı. Bildiğimiz üzere bilgisayarınızın parçalarını değiştirerek güncel oyunların istediği minimum sistem gereksinimlerini karşılamayı başarabiliriz. Bu değişim masaüstü bilgisayarlarda çok kolay iken laptoplarda imkanlar biraz daha kısıtlı oluyor. RAMExpert isimli programı kullanarak ram ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bu program ram özellikleri öğrenmeye yarayan bir programdır.

 

Masaüstü Bilgisayarda Hangi Parçalar Değişebilir?

Masaüstü bilgisayarlarda sadece kasa içerisini değil sisteminizi tamamen değiştirebilirsiniz. Sadece kasa içerisindeki parçaları saymayı düşünmüyorum çünkü ses sistemi, monitör de kullandığınız sistemi tamamlayan öğeler arasında yer alır diye düşünüyorum. Masaüstü bilgisayarlarda değiştirebileceğiniz parçalar çok fazla hatta neredeyse bilgisayarın tüm parçalarını değiştirebilirsiniz. Ram, işlemci, ana kart, soğutucu, kasa, ekran kartı, monitör, ses sistemi ve saymayı unuttuğum diğer parçalar. Değiştirebileceğiniz bu parçalar gelişigüzel alınıp değiştirilecek parçalar değil. Bilgisayar parçaları değiştirirken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusuna ilerleyen zamanlarda kısaca bahsetmeyi düşünüyorum.

Ram Programı

Notebook/Laptop/Dizüstü Bilgisayarlarda Hangi Parçalar Değiştirilebilir?

Laptop bilgisayarlarda değişebilecek parçalar çok kısıtlı, laptoplarda harddisk değişebilir, ram çoğunluğunda değişebilir. Dvd Writer değişebilir, hatta Dvd Writer yerine uygun aparat kullanarak ikinci bir harddisk te takılabilir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir