Bilgisayar Tamiri Yaparak Para Kazanmak ?

Bilgisayar ve bilgisayar parçaları kullan at şeklinde arızalandığında genellikle çöpe giden ürünler. Özellikler leptoplarda ekran veya kasa kırıkları sonrası insanlar bu cihazların işine yarayan parçalarını alıp eskicilere satmakta.

Eskicileri gezerek özellikle büyük şehirlerde büyük ikinci el eskicileri dolaşıp ayağa kaldırılacak bilgisayarları toplayıp tamirini gerçekleştirip iyi para kazanabilirsiniz. Tamirini nasıl gerçekleştireceğim hiç bilgim yok diyorsanız en basit haliyle nelere ihtiyacınız var kısaca aktaralım.

Leptop Kasa Değişimi

Leptoplarda en kolay yapılabilecek işlem kasa değişikliğidir. Sıfır kasalar sipariş ederek kırılmış kasalı bilgisayarın kasasını yeni kasaları takıp bilgisayarı sıfırlayabilirsiniz. Kasa değişikliği extra bir bilgi gerektirmeksizin vidaları söküp bilgisayarın kasasını bilgisayardan ayırarak yeni kasayı bilgisayara takmakla alakalı bir durum. Yinede her duruma karşı söküm esnasında video çekerseniz hangi parça nereden çıktı görmüş olursunuz.

[reklam]

Leptop İşlemci Değişimi

Leptopların eski modellerinde işlemci ve ekran kartı genellikle aynı panel üzerinde yer alır ve tek tek değişmez. Lakin bunun büyük şehirlerde eğitimini alıp, lehim makinesi yardımıyla eski ve arızalı işlemci yada ekran kartı işlemcisini sökerek internetten (gerekirse yurtdışından) çok cuzi rakamlara yenilerini sipariş ederek aynı yöntem ile takabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarda ekran değişimi

Nasıl telefonlarda ekran kırıldığında yüksek maliyet nedeniyle telefonlar ikinci ele satılıyorsa leptoplarda da ekran kırılması sonucu cihaz aşırı değer kaybeder. Siz leptopun modeline göre gerekli ekranı temin ederek birkaç vida söküp ön kasayı çıkarıp ekranı yerinden söküp yenisini takabilirsiniz. Yine youtube gibi platformlarda bu tarz videolar oldukça fazla.

Ne kadar bir gelir elde ederim ?

Arızalı bir bilgisayarı 300-500 arası aldığınızı varsayar ve yeni temin edeceğiniz parçayı ortalama 100-300 arası görürseniz bilgisayar başına 1000 TL’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz. Buda evde ek gelir için çok güzel bir rakam.

[oneri]

Leptop Parçaları Satmak

Ayrıca aldığınız ve tamiri mümkün olmayan leptopların çalışan parçalarını internet üzerinden satabilirsiniz. En çok satacağınız parçalar ise leptop klavyesi, leptop DVD-ROM’u, ram bellek, hard disk, sağlam ekran, Wi-Fi aparatı gibi.

Gözden Geçir...

Akrilik Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Keyifle yapılan sanatsal boya çalışmalarından sonra keyfi kaçıran bazı durumlar ortaya çıkabilir. Boya lekesi gibi… …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir