Bilgisayar Oyunu Yapmak İstiyorum, Hangi Yazılım Dili Gerekli ?

1970 yıllarında televizyonlarına bağlana özelliği olan oyun konsollarının hayatımıza girmesi ile birlikte yeni bir çağ başlamış oldu. Ama asıl patlama “Kişisel Bilgisayarların” hayatımıza girmesi ile başlamıştır. Günümüz çağında ise müzik ve film sektöründen daha büyük olan bir sektör var o da oyun sektörüdür.

Bilgisayar Oyunu Yapmak İçin Hangi Yazılım Dili Gerekli ;

 Unity : Unity en basit haliyle anlatacak olursak; IOS, Android, Windows ve Konsollar için kendinizin oyun yapmanızını sağlayabilen mevcut bir oyun motorudur.

Java Programlama Dili :  1996 yılında James GOSLİNG tarafından geliştirmeye bfaşlanmıl olan bu programlama dili nesneye dayalı, açık kaynak kodlu, çok işlevli, plartform bağımsız, yüksek performanslı adım adım işlennilen bir dildir. Kullanım alanlarından biriside oyun yapmak ve oyun geliştirmekte kullanılmaktadır.

 C# Programlama Dili : C# nesne tabanlı bir yazılım dilidir. Yazılım dünyasında en çok kullanılan dil olan C# ; C ve C++        yazılım dillerinin etkileşimi ile türetilmektedir. Kullanım alanlarından biriside oyun yapmak ve oyun geliştirmekte kullanılmaktadır.

C++ Programlama Dili : 1980 yılının neredeyse başında Bjarne STROUSTRUP tarafından geliştirilen bir dildir. C programlama dili çok yönlü ve çok yaygın bir programlama dilidir. Kullanım alanlarından biriside oyun yapmak ve oyun geliştirmekte kullanılmaktadır.

Visual Basic Programlama Dili : Viseual Basic , Microsoft tarafından , basic programla dili üzerine geliştirmektedir. Üst seviye, nesne tabanlı, olay yönlendirebilme ve görsel bir programlama dilidir. Kullanım alanlarından biriside oyun yapmak ve oyun geliştirmekte kullanılmaktadır.

Bilgisayar Oyunu Yapabilmek İçin Ek Olarak Şu Alanlarda da Geliştirmeniz Gerekmektedir ;

  • Işıklandırma yapabilme,
  • Grafikerlik,
  • Müzik için müzik yapabilme,
  • Senaryo yazabilme,
  • Oyun motoru (unity örnek verilebilir),
  • Grafik motoru.

Gözden Geçir...

Menopoz Nedir

Menopoz Nedir? Belirtileri Tedavisi ve 5 Teşhis Önerisi?

Menopoz nedir! Hakkında çok şey söyleniyor, ancak herkes bunun ne olduğunu ve kadınlar için ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir