Bebekli Evde Düzenli Olmak İçin Pratik Bilgiler

Bebek ile temizlik ve düzen mümkün mü? Hayatı basitleştiren katlama yöntemleri, organize fikirleri sayesinde daha seri, pratik olmak mümkün. Organizer kutular bu fikirlerin ilk adımı. Hayatınızı kolaylaştıracak diğer önerilerimiz yazımızda… Daha farklı yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Bebek olan bir ev hayal edin…Çamaşırlar kir sepetinde bir dağ oluşturmuş. Ütü sepeti dolmuş artık daha fazla alamam diyor. Yemek henüz pişmemiş, üstelik önceki günden kalan yemeklerin son durumu belli değil, öylece dolapta bekliyor. Bir yandan yapılmayı bekleyen günlük temizlikler.. Bir yandan bebeğinizin özel olarak beklediği bakım ve ilgi, bir yandan sosyal olma çabanız. Tüm bunlar için bebekli bir anne ya da babayı dinlemeniz yeterli olacaktır. Çünkü tüm bebekli evlerin ortak sorunudur. Bir yardımcı almıyorsanız, tüm bunlar sıradan günlük streslerdir. Şayet çalışıyorsanız, bakıcınız ya da yardımcınız yükünüzü hafifletiyor olsa da iş hayatınızda yaşadığınız stresler, sıkıntılar evde olan aklınızı zor durumlara sokacaktır. Şimdi tüm bu saydıklarımızdan sonra biraz arkanıza yaslanın, derin bir nefes alın ve hayatınızı kolaylaştıracak, zamandan, temizlikten, düzenden tasarruf etmenizi sağlayacak önerilerimize kulak verin.

ORGANİZE OLUN!

Evde, iş yerinde, dışarıda organize olmanız her işinizi basitleştirecek ve bir düzene sokacaktır. Özellikle bebek olduktan sonra bir anda karışan çekmeceler, odalar, salon ve çantalarınız belki de bir düzen istiyordur. Bunu nasıl sağlayabiliriz? Yapmanız gereken tek şey: her eşyaya bir yer açarsanız düzenin ilk adımı diyebileceğimiz organize olmayı başarmış olursunuz. Bunun için organizer kutulardan yararlanabilirsiniz. Örneğin, bebeğinizin bezlerini kolayca ulaşabileceğiniz bir yere koyun. Önlüklerini mama sandalyesine yakın bir yerde bulundurun ki sürekli aramak zorunda kalmayın. Alt açma bezi, pişik kremi bez kutusunun içinde yer alabilir. Böylece her alt açmada bir bir aramak zorunda kalmazsınız. Daha sık değiştirdiğiniz zıbın, pijama gibi kıyafetlerini daha kolay yerlere ama kazak, hırka, mont gibi daha nadir gıydiği kıyafetleri daha görülmeyen bölümlere yerleştirebilirsiniz.

KONMARİ METODU İLE KATLAMA

Kıyafetleri konmari metodu ile katladığınızda istediğiniz kıyafeti aldığınızda bozmadan ve diğerlerine zarar vermeden işinizi halledebilirsiniz. Ayrıca konmari metodu ile her kıyafeti aynı anda göreceğiniz için seçiminiz de kolay olacaktır.

PLANLAYICI ŞART

Bugün neler yaptınız, yarın neler yapacaksınız ve bu hafta hangi önemli işleriniz var? Gerçekten tüm bunları bu karmaşada nasıl aklınızda tutacaksınız? Yazarak, not alarak ve planlarınızı gün bittiğinde kontrol ettiğinizde hayatınızın ne kadar kolaylaştığını siz de göreceksiniz.

GÜNLÜK İŞLER İÇİN SAAT AYIRIN

Pek önemli gibi, görünmeyen, fakat sürekli işleri sıkıştıran, etkileyen ve günün trafiğini felç eden ev işleri için kendinize bir sınır koymalısınız. Yoksa sürekli ev işleriyle meşgul olurken bulabilirsiniz kendinizi. Zamanla takıntı haline dönüşebilen bu alan için kendinize günlük yarım saat, bir saat gibi bir süre koyun. Bu zaman diliminde lavabo temizliği, bulaşıklar, süpürme işlemleri tamamlanmış olsun. Yemekler için de belli bir zamanınız olsun. İşlerinizin daha kısa sürede ve sarkmadan bittiğini fark edeceksiniz.

Gözden Geçir...

İkinci El Otomobil Fiyatları

İkinci El Otomobil Fiyatları İlk Kez Düşüşte

Cardata tarafından paylaşılan verilere göre ikinci el otomobil fiyatları son bir yıl içinde ilk kez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir