Audi Q3 Özellikleri

Audi Q3 Özellikler

Audi Q3 Özellikler

İçindekiler

Almanların en önemli araç markalarından birisi olan Audi tarafından çıkarılan Q3, yeni nesil özellikleriyle adeta insanları büyülemektedir. 

2019 model Audi Q3 fiyatları 450.000 TL’den başlamakta ve tercih edilecek olan pakete göre fiyatlar kademeli olarak artmaktadır. Farklı renk seçeneklerine sahip olan modelde, TDI ve FSI motor bulunmaktadır. Motorun gücü 150 hp olup sınıfın en güçlü araçlarından birisi olarak kabul edilebilir.

Audi Q3, SUV araçlar arasında özel bir yere sahiptir. Bu tip araçlara ilgi gösteren kullanıcıların merakla beklediği Q3, S tronic vitese sahiptir. Bu sistem sayesinde araç performansının çok daha yükseldiğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. Benzinli ve dizel seçenekleri olan araçta pek çok özellik bulunmaktadır ve bunlar hem sürüş kalitesini hem de konforu arttırmaktadır. Start-stop sistemi, katlanabilir arka koltuklar, elektromekanik park freni, lastik basınç uyarı sistemi, elektrikli ayarlanabilir ısıtmalı aynalar ve daha pek çok özelliğe sahip olan araç, beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır.

Audi Q3 Yakıt Tüketimi ve Diğer Özellikler

SUV serisinde olan araçların yakıt tüketimlerinin fazla olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Fakat Audi Q3, kullanmış olduğu yeni nesil teknolojiler sayesinde bu konuda istenilen verimliliği fazlasıyla sağlamış durumdadır. Genel yakıt tüketimi 100 km’de 6,1 lt olmasına karşın şehir içinde 7,4 lt, şehir dışında ise 5,3 yakıt tüketmektedir.  Dizel modellerde bu rakamlar daha da düşüktür. Dizel araçların şehir içi yakıt tüketimi 6,2 lt iken şehir dışı yakıt tüketimleri ise 4,4 lt olarak dikkat çekmektedir. Aracın ağırlığının 1.700 kg olduğu dikkate alınırsa söz konusu rakamların son derece başarılı olduğu söylenebilir.

Audi Q3, 0-100 km arasına sadece 7,9 saniyede çıkarken azami hızı ise 219 km/s olup beklentileri bu noktada rahatlıkla karşılamaktadır. Zorlu koşullar için üretildiği için bilinen bu araç, her türlü yolda ilerleme yeteneğine sahiptir. Alman kalitesinin aracın her yerinde net bir şekilde görülmesi, kullanım esnasında ayrı bir keyif vermektedir. farklı motor 1,4 ile 2.0 arasındaki farklı motor seçeneklerinin olması, kullanıcıların istedikleri araçları rahat bir şekilde bulmasına imkan vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir