Anne with an E Nerede Çekildi ?

İzlerken herkesin duygulandığı başarılı Netflix dizisi “Anne with an E” dizisi nerede çekildi ? Green Gables gerçekten var mı ? Avonlea gerçekten var olan bir yer mi ? Sizde tüm bunları merak ediyorsanız gelin sevgili Anne Shirley Cuthbert ve ailesini bizlere yansıtan o bölgelere gidelim ve sorulara cevap bulalım.

Anne with an E dönemin İngiliz kolonisi olan Avonlea kasabasında geçmektedir. Fakat gerçek dünyada Avonlea isminde bir yer bulunmamaktadır. Dizi ise Kanada’da çekilmektedir. Prens Edward Adası dizinin çekildiği yerdir.

[reklam]

150 bin nüfusu bulunan bu doğa şaheseri ada dizimize ev sahipliği yapmaktadır. Prens Edward Adası, zengin hayvan çeşitliliği ve yaşam alanı, tenha kumsalları ve berrak sularıyla ünlüdür.

Prens Edward Adası – Kanada

Green Gables çiftliği ise yine Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan Pickering şehrinde yer almaktadır. Kurgusal Avonlea kasabası ise yazarın çocukluğunun geçtiği Prens Edward Adasında yer alan Cavendish şehri olarak biliniyor.

[reklam]

 Parıldayan Sular Gölü ve beyaz kiraz ağaçlarının süslediği o patika yol gibi birçok güzelliğin yer aldığı 13 yaşındaki yetimin hikayesiyle bizleri büyüleyen yer Kanada’nın Prens Edward Adası.

Anne with an E 4. sezon çekilecek mi ? henüz muamma. Netflix dizinin fişini çekti fakat dizi hayranları sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı. Hatta kampanyaya Amazon Prime da dahil oldu. Bakalım ve görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir