Televizyon Dünyası

Anne with an E Nerede Çekildi ?

İzlerken herkesin duygulandığı başarılı Netflix dizisi “Anne with an E” dizisi nerede çekildi ? Green Gables gerçekten var mı ? Avonlea gerçekten var olan bir yer mi ? Sizde tüm bunları merak ediyorsanız gelin sevgili Anne Shirley Cuthbert ve ailesini bizlere yansıtan o bölgelere gidelim ve sorulara cevap bulalım.

Anne with an E dönemin İngiliz kolonisi olan Avonlea kasabasında geçmektedir. Fakat gerçek dünyada Avonlea isminde bir yer bulunmamaktadır. Dizi ise Kanada’da çekilmektedir. Prens Edward Adası dizinin çekildiği yerdir.

150 bin nüfusu bulunan bu doğa şaheseri ada dizimize ev sahipliği yapmaktadır. Prens Edward Adası, zengin hayvan çeşitliliği ve yaşam alanı, tenha kumsalları ve berrak sularıyla ünlüdür.

Prens Edward Adası – Kanada

Green Gables çiftliği ise yine Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan Pickering şehrinde yer almaktadır. Kurgusal Avonlea kasabası ise yazarın çocukluğunun geçtiği Prens Edward Adasında yer alan Cavendish şehri olarak biliniyor.

 Parıldayan Sular Gölü ve beyaz kiraz ağaçlarının süslediği o patika yol gibi birçok güzelliğin yer aldığı 13 yaşındaki yetimin hikayesiyle bizleri büyüleyen yer Kanada’nın Prens Edward Adası.

Anne with an E 4. sezon çekilecek mi ? henüz muamma. Netflix dizinin fişini çekti fakat dizi hayranları sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı. Hatta kampanyaya Amazon Prime da dahil oldu. Bakalım ve görelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı