Ananas ‘ın Kalorisi

Ananas ‘ın Kalorisi, Ananas potasyum, lif, amino asit, protein, vitamin ve enerji içerikli meyve olmasından dolayı çok faydalı bir meyvedir. Ananas E, D, K, A ve C vitamin açısından faydalıdır. Ananas hipertansiyonu ve kan basıncını dengeler. Ananas meyvesinin kalori miktarları hakkında bilgi verecek olan makalemizden yani yazı dizimizden verim alacaksınız. Yazımızda, ananas kaç kalori sorusu için kapsamlı bilgiler sizleri beklemektedir. Yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Burada belirtmek istediğimiz en önemli nokta ise her üründe olduğu gibi meyvelerde de özellikle ananas meyvesinde de muhakkak tazelik oranının korunmasıdır. Uzun süre dolapta veya dışırıda bekletilen meyveleri, sebzeleri veya hazır gıdaları tüketmeyiniz. Meyvelerdeki kalite, tazelik, temizlik ve çürüklük olmaması durumu sağlık açısından ve alınan kalori açısından önem arz etmektedir. Bizler gün içinde almamız gereken kalori miktarının bir kısmını ananas meyvesi üzerinden karşılayacaksak lütfen bu konuya dikkat ve özen gösterelim.

Ananas zor şartlar altında yetişen antidoksan içerikli bir meyvedir. Ananas gün boyunca ihtiyacınız olan, enerji ve kaloriyi almanızı sağlar. Kansere karşı koruyucu olan bu meyve kişilerde bağışıklık sisteminin korunmasını da sağlar. Aynı zamanda, protein yetersizliği olan bir vücut içinde çok dengeleyici olan etkili meyvedir. Bebekler, çocuklar, yaşlılar ve ergenler içinde faydalı olan meyvenin kalori miktarlarını aşağıda görebilirsiniz. Aşağıdaki maddeler 1 dilim ananas kaç kalori, sorusu için yanıt alabilirsiniz. İlgili sorunun yanı sıra, kuru ananas kaç kalori sorusu içinde bilgiler alabilirsiniz. Siz değerli okuyucularımız tüm bu soruların dışında da bir dilim ananas kaç kalori sorusu içinde yararlı ve unutamayacağınız bilgiler alacaksınız.

 • Ananasın posası: Ananasın posası da alınmaktadır. Posası komposta şekilini alır. Dolayısyla posa olarak tüketilen bu meyve bu şekilde de sağlıklıdır. Toplamda 85 kalori almanızı sağlar. Ananas sağladığı kalori oranı ile vücudun ihtiyacı olan %15 oranındaki proteini destekler.
 • 1 dilim ananas kaç kalori : 60 kalori olan bir dilim ananası her sabah tüketmek gerekir. Ananas tüketmek et tüketmekten bile çok daha iyidir. 1 dilim ananastan gelen kalori sizi gün boyunca ayakta tutmak için yeterli olacaktır. 60 kalori olan bir dilim ananası kahvaltı öncesinde de tüketiniz.
 • 10 gr ananas kaç kalori : 10 gr ananas ortalama 40 kaloriye tekabul ediyor.
 • 5 dilim ananas kaç kalori 250 kalori olan 5 dilim ananası her sabah tüketmek gerekir. Ananası ceviz ve fındık içi gibi kuruyemişlerle de tüketebiliriz.
 • Kuru ananas kalori miktarı: 45 kalori olan kuru meyve şeklindeki ananası her sabah mutlaka bir avuç olacak şekilde düzenli tüketmek gerekir. Ayrıca kuru ananas sindirimin hızlı çalışmasını sağlar.
  • Kabuksuz ananas kalori miktarı: 65 kalori olan kuru ve kabuksuz meyve şeklindeki ananası her sabah ve akşam mutlaka bir avuç yiyecek şekilde düzenli tüketmek gerekir.
  • Ananas suyu kaç kalori: Su içerikli olan meyvenin kalorisi 45’tir. 45 ve 65 arasında olan ananas suyu kalori olarak yüksektir. Dolayısıyla kişileri uzun zaman hastalıklardan koruyacak nitelikteki orana sahiptir. Su ve elzem içerikli olan bu meyveden 45 rakamından aşağı kalori almanız imkansızdır.
  • Büyük Boy ananas kaç kalori: Her gün günde 1 adet büyük boy ananas tükettiğiniz zaman toplamda 85 kalori alırız. Haftada yaklaşık 20 kalori sağlayan meyve görüldüğü üzere çok sağlıklıdır. Her gün günde 1 adet tüketilen ananas kan şekerini hızlıca dengeler ve 20 veya 35 kalori almanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir