Amerika Yeşil Kart Başvurusu Nasıl Yapılmalı ?

Yeşil kart Amerika Birleşik Devletlerinde Ömür boyu yaşama, çalışma ve oturma hakkınızı alabilmenize olanak sağlamaktadır. Yeşil karta başvuru yapabilmeniz için en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Fakat lise mezunu değilseniz bir işte en az iki yıl boyunca çalışmış olduğunuz ve bunu kanıtlamanız gerekmektedir. Her yıl ortalama olarak on beş milyon kişi yanlış yapılan hatalardan dolayı işleme alınmamaktadır. Bu noktada başvurusu esnasında ayrıntılı bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Yeşil Kart Nedir : Amerika Birleşik Devletleri tarafından 1990 yılından itibaren göçmenlik vizesi DV Lottery programı adı altında her yıl sadece bir defa yapmış olduğu çekiliş ile ABD vatandaşı olmayan yabancı insanlara, bu insanları eşine ve 21 yaş altı bekar olan çocuklarına ömür boyu istihdam hakkı sunar.

Başvurular Nereden Yapılmakta : ABD yeşil kart başvuruları resmi göçmenlik bürosunun web sitesinden yapılmaktadır. Başvuru sırasında kesinlikle herhangi bir ücret istenmemektedir. Yeşil kart başvurusunun işleminden hemen sonra kişiye özel bir kod verilmektedir. Bu kod yeşil kart çekilişinin ardından sonuçlarınızı kontrol edebilmenizi sağlamaktadır.

[reklam]

Çekilişi Sonrası : Eğer yeşil kart çekilişini kazandıysanız, yeşil kart başvurusu esnasında belirtmiş olduğunuz mail adresine resmi evraklar ve belgeler gönderilecektir. Gelen maildeki evrakları doldurmanızı ve belirtilen tarihteki yeşil kart başvurusu için konsoloslukta ki mülakata gitmeniz gerektiği belirtilmektedir. Daha sonra ABD konsolusluğunda yapacağınız kısa bir mülakatı da kazandıktan sonra yeşil kartı almaya hak kazanırsınız.

[oneri]

Yeşil Kartı Aldıktan Sonra : Yeşil kartınızı resmi olarak elde ettikten sonra ilk bir yıl içerisinde bir kereye mahsus mecburi olarak ABD ye gitmek zorundasınız. ABD ye giriş yaptıktan sonra kaç gün kalmış olduğunuzun kesinlikle hiçbir önemi bulunmamaktadır.

Gözden Geçir...

2021’de en çok satan oyunlar: İşte ilk 10!

Pandemi nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde, her yaştan insan vakit geçirmek için bilgisayar oyunları oynuyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir