Açıköğretim Lisesi (Aöl) Kayıt Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Açıköğretim lisesinde halihazırda kayıtlı öğrenciyseniz bir sonraki sınav zamanında sınavlara girebilmek için mevcut kaydınızı yenileyip aktif öğrenci statüsüne geçmelisiniz. 09-31 Ocak tarihleri arasında bir sonraki Açıköğretim lisesi sınavlarına girebilmek için kaydınızı yenilemelisiniz.

İlk olarak Ziraat Bankası ATM’lerinden Kartsız İşlem > Sınav Ödemeleri > Meb Ödemeleri diyerek Açıköğretim dönemi seçip 30 TL ücreti yatırmalısınız. Ardından şehrinizde bulunan Halk Eğitim merkezine giderek 5 TL verip mevcut kaydınızı kolayca yenilebilirsiniz.

Ayrıca Halk eğitim merkezinde yeni dönem sınava gireceğiniz dersleri de kolayca seçebilir yada bu süre içerisinde Aolweb sistemine girerek sınavlarına girmek istediğiniz dersleri kendinizde kolayca seçebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra Kayıt Yenileme / Ders Seçme menüsünden Ders Seçme İşlemi’ne tıklayın ardından maksimum 35 krediye kadar istediğiniz kadar dersi ekleyip yada otomatik olarak ders seçme işlemi için kaydet butonuna basabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir