Koronavirüs Uyarısı

2017 Yılında Yapılan Koronavirüs Uyarısı

İngiltere Haber kaynakları tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılında büyük bir salgın (Koronavirüs) uyarısı yapılmış fakat dikkate alınmamış. Haberin detaylarına inildiğinde bu uyarının hastalığın yayıldığı merkezden yapıldığını ve köklü araştırma enstitüsü olan Wuhan Viroloji Enstitüsü tarafından yapıldığı ortaya çıkıyor.

Bu enstitü 2005 yılından bugüne kadar sürekli olarak araştırmalarının koronavirüs üzerine yoğunlaştırmış durumda. 2017 yılında ise Yunnan eyaletinde bulunan nalburunlu yarasa mağarasında araştırmalarını yoğunlaştıran Wuhan Viroloji Enstitüsü bilim adamları yaptıkları testlerde yine koronavirüsün bir versiyonu olan SARS virüsü ile %96 benzerlik gösteren virüsü yarasalar üzerinde gözlemledi. Bu yarasaların insan sağlığını şu günlerde derinden etkileyen Covid üst solunum yolu salgınının doğal rezervi olduğu düşüncesindeler.

Wuhan Viroloji Enstitüsü

2017 yılında ise Yunnan’da bu virüsün bulunduğu mağaraya en yakın yerleşim yerinin 1 km uzaklıkta olduğu bu nedenle salgının gerçekleşme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu yine Çinli bilim adamları tarafından dünyanın birçok ülkesine bildirilmiş durumda. Hastalığın pangominden de yayıldığı çok söylenenler arasında olsada resmi olarak yapılan araştırmalar sonucu Çinli bilim adamları Korona salgınlarının SARS, MERS ve Covid-19’un nalburunlu yarasalarından bulaştığını kanıtlamaktadır.

Gözden Geçir...

Koronavirüsü 24 saatte yok eden ilaç!

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs (Kovid-19) pandemisine karşı bilim insanları her gün yeni bir keşfe imza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir